5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

„Jestem znudzona swoim życiem” – tak twierdzi 2/3 kobiet

Submitted by on 19/06/2010 – 23:23Komentarze (0)

Teoretycznie, mamy teraz nieograniczone możliwości komunikacji. Nie jesteśmy hamowane prawem czy nakazami społecznymi, które odmawiałyby kobietom równych praw. A jednocześnie, mogąc w pełni korzystać z życia, 2/3 kobiet jest nim znudzonych. Czy to nie przerażające?

W Wielkiej Brytanii zapytano ponad 3000 kobiet o jakość ich życia – dla 2/3, życie jest „kompletnie nudne”. Dlaczego nudzimy się w życiu? Naukowcy, który przeprowadzali badanie uważają, że problemem współczesnych kobiet jest chęć posiadania wszystkiego – świetnej pracy, rodziny, super wyglądu, ciekawych kontaktów towarzyskich itd. W efekcie, często nie satysfakcjonuje ich żaden obszar, wszystkim zdążają się zająć ledwo na pół gwizdka.

A co nudzi nas najbardziej? Na szczycie listy znalazły się obowiązki domowe, następnie zbyt mała ilość wakacji i wypoczynku oraz oczywiście rutyna. Problematyczny jest też stale ten sam wygląd – najczęściej wymagany pracą. Jesteśmy tez znudzone tym, że wiecznie brakuje nam pieniędzy (stanu tego doświadcza 7 na 10 kobiet). Przeszkadza nam też monotonia tego, że każdy dzień wygląda niemalże identycznie, a niecała połowa kobiet (46%) winą za swoja nudę życiową obarcza brak życia społecznego. Nudzi nas też nasza praca i to w całkiem sporej grupie kobiet (25%).

Co jeszcze znajduje się w TOP 10 powodów znudzenia?

Jedzenie ciągle tego samego, depresyjne i przygnębiające informacje w mediach, oraz konieczność bycia obowiązkową osobą.

Jakie może być skuteczne lekarstwo na nudę? Bycie spontanicznym – tego brakuje 90% kobiet!

A czy Ty jesteś znudzona swoim życiem? Dlaczego? Czego Ci w życiu brakuje, aby móc mieć poczucie, że twoje życie jest interesujące?

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)