5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

10 sekretów szczęśliwych par

Submitted by on 21/09/2009 – 10:42Komentarze (1)

para1Po okresie zakochania, utrzymanie poziomu szczęścia na takim samym poziomie jak w okresie euforii jest trudne. Na szczęście nie niemożliwe – wystarczy jedynie pamiętać o kilku zasadach które pozwolą obu stronom w związku czuć się nadal wyjątkowo. Drobne codzienne gesty- to podstawa tego, co sprawia, że będąc w związku wiele lat, nadal jesteśmy szczęśliwi. O czym zatem pamiętać?

 1. Chodzenie spać o tej samej porze
  W czasie zakochania wspólne kładzenie się spać było formą codziennego rytuału. Z czasem, okazuje się że mamy różne rytmy dobowe i zaczynamy kłaść się i wstawać o różnych porach. Szczęśliwe pary zawsze kładą się razem – jak w pierwszych dniach mieszkania razem. Jeśli ty jesteś nocnym markiem a twoja partnerka nie, zawsze możesz wstać kiedy ona już zaśnie i zająć się swoimi sprawami.
 2. Wspólne zainteresowania
  Każda para ma jakieś wspólne zainteresowania – coś was przecież połączyło kiedy się poznaliście. Ważne, aby w toku bycia razem kultywować te zainteresowania i …rozwijać nowe. Każdy z was ma prawo do swoich pasji, ale powinniście też dbać o wspólne zainteresowania.
 3. Chodzenie za rękę
  Zauważyliście, że zakochani zawsze trzymają się za ręce? Kiedy zatem pojawia się ten moment, że zaczynamy chodzić osobno? Pomyśl o ty, jak wzruszający jest widok starszej pary, która nadal trzyma się za ręce – żebyś jednak mógł tak chodzić za 40 lat ze swoją partnerką, o trzymaniu jej za rękę musisz pamiętać już dziś.
 4. Zaufanie i wybaczanie
  To nie jest tak, że w szczęśliwych parach nie ma kłótni, ani tak, że partnerzy nie popełniają błędów. Różnicą jest jednak to, że oboje partnerzy darzą sie zaufaniem i umieją sobie wybaczać.
 5. Pozytywne atrybucje
  Członkowie szczęśliwych par, zakładają u swoich partnerów pozytywne nastawienie i dobre intencje. Innymi słowy mówiąc stosują pozytywne atrybucje, czyli skupiają się na tym, co partner robi dobrze i zakładają, że partner chce dobrze.
 6. Przytulanie się
  Pamiętasz ten czas, kiedy nie mogłeś wytrzymać pięciu minut bez tulenia swojej wybranki? Teraz, kiedy wracasz z pracy ona nie przybiega już radośnie by cię powitać uściskiem, a ty rzucasz jedynie zdawkowe „Cześć wróciłem”. Często przytulanie się to sygnał bycia kochanym, docenianym i atrakcyjnym – szczęśliwe pary nie zaniedbują tego.
 7. Mówienie „Kocham Cię”
  Nie chodzi o to, aby mówić „kocham Cię” przy każdej okazji 50 razy dziennie, ale y pamiętać choć raz na dzień, aby Kocham Cię partnerce czy partnerowi powiedzieć. To nic nie kosztuje.
 8. „Dobranoc” każdej nocy
  Niezależnie od tego jak kiepski miałeś dzień i czy pokłóciłeś się z partnerem czy nie, zadbaj o to abyście oboje mieli dobry sen. Dobranoc przed snem, jest symbolem pojednania i zadbania o druga osobę. Nie zapominaj o tym.
 9. Troska w ciągu dnia
  Jeden telefon czy SMS otrzymany w czasie pracy od ukochanej osoby podnosi nas na duchu, redukuje stres związany z pracą i pozwala uśmiechnąć się nawet w bardzo stresujący dzień. To, że dzwonisz do partnera z pytaniem jak mija mu dzień, to sygnał zainteresowania i troski. Sygnał, że ci zależy. Dzięki temu, druga osoba czuje się kochana.
 10. Duma z partnera
  Szczęśliwe pary są dumne z tego kim są i z kim są. Choć osoby w związku dostrzegają wady swojego partnera, to nie przysłaniają one dumy z niego. Partnerzy wyrażają to dumę na wiele sposobów – chwaląc się partnerem innym osobom, nie pozwalając na krytykowanie swojego partnera w swojej obecności itd.

O co jeszcze warto dbać waszym zdaniem w związku, aby żyć „długo i szczęśliwie”?

fot.: Ricardo Santeugini/SXC

Popularity: 3% [?]

Źródło tekstu: myselfdevelopment.net/index.php/2009/03/12/10-secrets-of-happy-couples/

Komentarze (1) »

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)