5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

5 minut spaceru podwyższa poczucie własnej wartości!

Submitted by on 8/05/2010 – 15:25Komentarze (0)

Masz niskie poczucie własnej wartości? Może powinieneś częściej wychodzić z domu? Eko – formy spędzania wolnego czasu – takie jak spacer po łące, jazda na rowerze po przedmieściach czy ogrodnictwo pozytywnie wpływają na poczucie własnej wartości oraz poprawiają nastrój.

Badacze z Essen przeprowadzili metaanalizę 10 badań związanych ze sposobami spędzania wolnego czasu. Okazało się, że aktywności „zielone”, czyli te, do których nie wykorzystujemy sprzętów mechanicznych czy elektronicznych (np. samochodu czy komputera) i które realizowane są na świeżym powietrzu, najlepiej poza miastem, mają pozytywny wpływ na nasz nastrój, a nawet na poczucie własnej wartości.

Co ciekawe, taka aktywność wcale nie musi być długa – wystarczy zaledwie 5 minut spaceru dziennie. Problemem dla wielu z nas może więc być nie tyle brak czasu, co brak możliwości znalezienia „naturalnej” przestrzeni. Tym, którzy żyją w zatłoczonych, wielkich miastach, pozostają jednak parki, nabrzeża rzek czy nawet ogrody botaniczne. Zamiast faszerować się antydepresantami, może warto otworzyć mapę i sprawdzić, gdzie najbliżej nas znajdziemy jakiś – nawet nieduży – park lub skwer.

fot.:Armend/SXC.hu

Popularity: 1% [?]

Źródło tekstu: lifehacker.com/5531026/spend-five-minutes-a-day-outdoors-to-increase-self+esteem

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)