5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

5 skutków przyjaźni o których nie wiedziałeś

Submitted by on 27/04/2009 – 12:00Komentarze (0)

przyjazn-faktyPrzyjaźń, mimo iż wiemy jak jest ważna, nadal bywa często niedoceniana. Zabiegani i zapracowani często nie znajdujemy czasu dla naszych przyjaciół. Tymczasem przyjaźń jest w życiu niezwykle ważna i wpływa na praktycznie wszystkie obszary naszego życia – od stanu fizycznego po przez poczucie satysfakcji z życia na lubieniu naszej pracy kończąc. Warto więc dbać o przyjaciół i starać się utrzymywać bliskie relacje z innymi.

A na co wpływać może przyjaźń?

 1. praca z przyjacielem sprawia, że jesteś bardziej usatysfakcjonowany swoją pracą
 2. Osoby które pracują wraz ze swoim przyjacielem są znacznie bardziej zadowolone ze swojej pracy i dostrzegają w niej mniej minusów niż osoby które wszystkich współpracowników są w stanie zaliczyć zaledwie do kategorii „koledzy”. Jeśli więc nie lubisz swojej pracy a nie masz teraz możliwości jej zmiany spróbuj zaprzyjaźnić się z kimś z zespołu – to zmieni twoje nastawienie!
  mieszkanie z przyjaciółką wyrównuje wasze cykle miesięczne

 3. studentki mieszkające razem, po kilku miesiącach zaczynają mieć takie podobne cykle miesięczne
 4. Owulacja oraz miesiączki pojawiają się u nich mniej więcej w tym samym czasie. Nie jest jednak tak, jak sądzono dawniej, że cykle stają się identyczne – zaczynają jednak zbliżać się do siebie. Najmocniejsza synchronizacja występuje wiosną, jesienią zaś, cykle przyjaciółek mogą się rozmijać. Przyczyny tego stanu rzeczy nie są znane, podejrzewa się tu jednak wpływ feromonów.

 5. jeśli twoja przyjaciółka przytyje ty też masz szansę przytyć
 6. Naukowcy prowadzący badania nad przyjaźnią odkryli, że osoby których przyjaciele przybrali na wadze są obciążeni aż 57% ryzykiem przytycia.

 7. przyjaźń wydłuża życie
 8. W Australii przeprowadzono szeroko zakrojone badania longitudinalne dotyczące związków i przyjaźni. Okazało się, że osoby które miały szerokie grono znajomych mają o 22% niższe ryzyko wcześniejszej śmierci. Innymi słowy – osoby posiadające szerszy krąg przyjaciół żyją dłużej.

 9. przyjaźń zapewni Ci lepszą pracę
 10. Większa ilość przyjaciół to większa sieć społeczna za pomocą której możesz poszukiwać pracy. Z drugiej strony głębsze związki nawet z zaledwie kilkoma osobami powodują, że twoje poczucie własnej wartości jest wyższe, a co za tym idzie, lepiej wypadasz na rozmowach kwalifikacyjnych.

Popularity: 2% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)