5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Alkohol nie pomaga w znalezieniu męża

Submitted by on 9/03/2009 – 23:103 komentarze

Studentki piją coraz więcej, myśląc że w ten sposób przyciągną do siebie mężczyzn. Tymczasem, mężczyznom wcale to nie imponuje!
Sposobów na poderwanie faceta jest wiele – sporo kobiet świetnie sobie w tej materii radzi, sporo też uważa że nie ma umiejętności w przyciąganiu zainteresowania mężczyzny. Jedna z dróg – czyli dotrzymywanie mężczyźnie kroku w piciu okazuje się wcale nie być doskonałą metodą- choć wiele kobiet wierzy w to że „mocny łeb” sprawi, że będą dla potencjalnych partnerów bardziej atrakcyjne.
Skąd takie wnioski? Otóż American Psychological Association przeprowadziło szeroko zakrojone badania w USA, związane z zauważeniem zwiększonej konsumpcji alkoholu wśród młodych kobiet. (W Polsce, podobna tendencja również jest zauważalna). Jednym z pomysłów mających wyjaśnić wzrost spożycia alkoholu wśród kobiet, była koncepcja łącząca alkohol z atrakcyjnością seksualną. Przebadano w związku z tym ponad 3600 osób i porównano sposób spostrzegania alkoholu przez pijące kobiety, oraz pijących kobiet, przez mężczyzn.

Pytania zadawane kobietom były prośbą o oszacowanie tego, ile ich zdaniem kobieta może czy też powinna wypić, aby mężczyzna oceniał ją jako dobrego kumpla, materiał na partnerkę, lub był nią seksualnie zainteresowany. Mężczyzn zaś, zapytano o ich preferencje.

Co się okazało?
71% kobiet przecenia znaczenie alkoholu szumiącego w głowie kobiety. A dokładniej rzecz biorąc, prawie ¼ kobiet uważa, że mężczyzna najchętniej zaprzyjaźni się z kobietą, która pije pięć lub więcej drinków podczas imprezy. Tymczasem, mężczyźni uważają, że 3-4 drinki, jak najbardziej kobiecie powinny wystarczyć.
Kobiety, które uważały, że tylko partnerka, która dotrzymuje mężczyźnie towarzystwa w piciu jest dla niego atrakcyjna najczęściej piły też najwięcej (co już psychologicznym zaskoczeniem nie jest).

Zasadniczo, analizując sprawę logicznie, nie ma sensownych powodów dla których mężczyźni mieliby preferować kobiety które więcej piją. Taka kobieta jest zarówno bardziej kosztowna, mniej użyteczna jeśli całkowicie sobie pofolguje a także odbiera mężczyźnie przywilej czucia się jak zdobywca – tym bardziej więc dziwi przekonanie że „mocny łeb” u kobiet to jej atrakcyjny dodatek.
Jak Panowie uważacie? Ile na randce w Polsce kobieta powinna wypić? (i co?)

Popularity: 2% [?]

3 komentarze »

 • tusiak pisze:

  pomaga ale na doła blox.pl/komentuj/drewa999/2009/01/alkohol.html

 • milka pisze:

  pomaga na doła na pewno barman.netbird.pl/

 • Maciek pisze:

  Jako facet, postawię sprawę jasno. Znajoma zapytała się mnie – Czy kilka piw dziennie, która spożywa jej partner, to alkoholizm. Odpowiedziałem – Jedno to już nałóg.

  Osoba, która używa dowolnych śródków, wpływających na psychikę, które jej pomagają, odpada w przedbiegach. To jest objaw nie radzenia sobie z rzeczywistością i nie mam zamiaru brać w tym udziału.

  Dotyczy to facetów i kobiet. Kropka!

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)