5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Różności

Alternatywne metody leczenia

Submitted by on 1/12/2017 – 12:05Komentarze (0)

pexels-photo-461428

W momencie odczuwania bólu znaczna część osób sięga po tabletki przeciwbólowe. Niestety bardzo często są one niewystarczające, aby zlikwidować przyczynę złego stanu zdrowia. Nie działają one bowiem miejscowo, lecz wpływają na cały organizm. Doskonałym uzupełnieniem terapii farmakologicznej mogą być zatem alternatywne formy leczenia.

Pinopresura

Pinopresura zwana jest także pinoterapią oraz klawipresurą. Jest to metoda zupełnie bezpieczna i nieinwazyjna, której istotą jest uciskanie określonych punktów ciała przy pomocy stalowych gwoździ oraz klawików. Przy tego rodzaju terapii kluczową rolę odgrywa umiejętność do samonaprawiania się organizmu. Podczas pinopresury skóra, w przeciwieństwie do akupunktury, nie jest przebijana, a jedynie nakłuwana. Dzięki temu skóra jest stymulowana, co dobroczynnie wpływa na narządy wewnętrzne.

Taping

Taping jest metodą fizjoterapii, która polega na wykorzystaniu elastycznych lub nieelastycznych plastrów i naklejeniu ich w miejsce odczuwania bólu. Plastry te stabilizują, hamują ruchomość stawów, a także przynoszą ulgę miejscu, które doznało kontuzji. Plastry nie zawierają żadnego dodatku chemicznego, a ich skuteczność bazuje tylko i wyłącznie na działaniu impulsów mechanicznych. Skuteczność tego rodzaju leczenia opiera się na łagodzeniu bólu, zniwelowaniu obrzęku, poprawie funkcjonowania stawów oraz mięśni, a także zwiększeniu przepływu krwi za pomocą plastrów.

Igłoterapia

Igłoterapia to metoda leczenia zaliczana do form akupunktury. Choć zastosowanie tej metody terapii jest bardzo szerokie, jej głównym zadaniem jest leczenie przewlekłych, silnych bólów narządów ruchu, między innymi mięśni, torebek stawowych, czy wiązadeł. Istotą igłoterapii jest wprowadzanie cienkiej igły oraz nakłuwanie punktów spustowych, czyli punktów determinujących występowanie bólu  lub miejsc, które określane są jako „maksymalnie bolesne”, a więc miejsc, w których faktycznie odczuwany jest ból.

Masaż bańką chińską

Bańka chińska wykorzystywana jest w masażach leczniczo-relaksacyjnych, a jej zadaniem jest wessanie powietrza znajdującego się pod ciśnieniem. Jest to jedna z popularniejszych form masażu, którą oferuje niemal każdy profesjonalny gabinet masażu. Warszawa, Gdańsk czy Wrocław – w każdym mieście gabinety fizjoterapii czy masażu posiadają w swojej ofercie tę formę zabiegu. Masaż bańką chińską doskonale radzi sobie nie tylko z cellulitem, ale także znakomicie likwiduje bóle kręgosłupa, migrenowe czy nerwobóle. Masaż tego typu zwalcza nieprzyjemne dolegliwości mięśniowe oraz płucne, a także problemy ze stawami czy ukrwieniem.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)