5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Różności

Argentyna zwiedzanie – co warto zobaczyć?

Submitted by on 10/12/2018 – 21:14Komentarze (0)

andean-landscape

Argentyńskie klimaty od lat przyciągają turystów. Kraje Ameryki Południowej dla Europejczyków łączą swego rodzaju egzotykę z tajemniczością. Odwiedzanie nowych miejsc może być naprawdę rozwijające, a podróżowanie dla wielu osób staje się pasją. Wyjazdy są bardzo ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu – oprócz tego, że można na żywo zobaczyć niezwykłe widoki, to jednocześnie mamy okazję do wypoczynku. Dlatego właśnie urlopy i wycieczki należy planować bardzo dokładnie – skoro już pojawia się możliwość do tego, aby znaleźć się na konkretnym obszarze, warto wykorzystać jego potencjał.

Buenos Aires

Stolica Argentyny oferuje wiele atrakcji, dlatego trzeba przygotować się na intensywne zwiedzanie. Już na placu głównym, który nazywany jest Plaza de Mayo, możemy podziwiać tutejsze zdobycze architektoniczne. Szczególną uwagę warto zwrócić na Casa Rosada, czyli pałac prezydencki. Nie tylko to może jednak przykuć nasz wzrok. Na dostrzeżenie zasługują także takie obiekty jak chociażby ratusz, czy katedra. Aleja Avenida de Mayo może nas natomiast doprowadzić do budynku parlamentu. To jednak nie jedyne miejsca godne zobaczenia w Buenos Aires. Dzielnice argentyńskiej stolicy mogą być bardzo interesujące. Ci, którzy cenią sobie w podróżach aspekt historyczny, nie mogą przegapić cmentarza na terenie Recolety, natomiast ujrzenie licznych zabytków pochodzących jeszcze z okresu kolonialnego jest możliwe w Palermo. Jeśli już jesteśmy w tym mieście, warto dobierać restauracje, w których się stołujemy, pod kątem możliwości skosztowania lokalnych dań. Dobrze również zadbać o aspekt kulturalny – występy muzyczne mogą dać nam szeroki pogląd na tutejszą kulturę i sztukę.

Park Narodowy Lodowców – Los Glaciares National Park

Odwiedziny w rozmaitych parkach narodowych są świetną okazją do tego, aby zobaczyć na żywo interesujące zjawiska oraz elementy przyrody. Los Glaciares National Park został doceniony przez UNESCO i wpisany na listę światowego dziedzictwa. Nic dziwnego – na jego obszarze znajdują się liczne lodowce. Niektóre z nich są większe, inne mniejsze, ale faktem jest, że rzadko kiedy mamy możliwość zobaczenia natury w takim jej aspekcie. Warto również wspomnieć o tym, że szeroko nagłaśnia się obecnie problem globalnego ocieplenia i topnienia lodowców. Tymczasem to właśnie one stanowią jedno z istotnych źródeł słodkiej wody, która niezbędna jest organizmom żywym do przetrwania. Wizytę w Parku Narodowym Lodowców można wykorzystać zarówno jako moment na podziwianie nietypowych widoków, jak i chwilę refleksji nad ochroną środowiska i działaniami, jakie podejmuje człowiek.

Park Narodowy Ziemi Ognistej

Jest to kolejny niesamowity rezerwat przyrody położony w tym kraju. Argentyna zwiedzanie może być pasjonującym doświadczeniem. Tutaj mamy możliwość obejrzenia krajobrazu z udziałem lodowców, a także wilgotnych lasów. Fascynująca roślinność i otoczenie zieleni może pozwolić nam prawdziwie się zrelaksować podczas długiego spaceru. Park Narodowy Ziemi Ognistej jest naprawdę ogromny i tłumnie odwiedzany. Nie powinny więc dziwić nas pokaźne liczby turystów. Ukształtowanie terenu jest bardzo różnorodne – możemy znaleźć tutaj zarówno wzniesienia, jak i doliny, step, czy też plaże. Wizyta w tym miejscu może nas pochłonąć bez reszty.

Wyjazdy do Ameryki Południowej są marzeniem wielu podróżników. Jeśli chcemy urządzić sobie niezapomniane wakacje, warto rozważyć właśnie Argentynę, ze względu na bardzo ciekawe zjawiska przyrodnicze, możliwość obcowania z przyrodą, a także interesującą kulturę. Powinniśmy być otwarci na nowe doświadczenia, które w jakiś sposób mogą pozwolić nam na poszerzenie horyzontów i ogólny rozwój. Oderwanie się od codzienności wymaga czasem całkowitej zmiany otoczenia. Dla Europejczyków Ameryka Południowa może być w tym przypadku bardzo ciekawym rozwiązaniem. Oglądanie lodowców na żywo, a także spacer po lasach wilgotnych można z pewnością zapamiętać na długi czas i uwiecznić na licznych fotografiach, jako pamiątkach z tej niesamowitej przygody.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)