5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia, Uczucia

Atrakcyjność a porzucenie w oczach Polek

Submitted by on 28/02/2009 – 09:30Komentarze (0)

Dlaczego związki się kończą i po kilku miesiącach wyznań „będę z Tobą już zawsze” dochodzi do rozstania? Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ważne jednak, aby po rozstaniu móc uświadomić sobie jego prawdziwe powody – i to nie tylko kiedy się porzucało, ale również kiedy było się porzucanym. Po co? Po to by na drugi raz nie popełnić tego samego błędu, nie związać się z osobą mającą te same cechy które po kilku miesiącach doprowadzają nas do szału lub nie robić tego, co poprzedniego partnera zmusiło do odejścia.

Niestety, z ostatniego badania opublikowanego na łamach Wprost wynika, że Polki coraz częściej powód tego że są porzucane upatrują w swoim wyglądzie. „Rzucił mnie, bo jestem brzydka” staje się najczęstszym wytłumaczeniem rozpadu związku.

Pomijając już fakt iż takie stwierdzenie jest odebraniem mężczyźnie inteligencji i sprowadzeniem go do roli typowego samca zwracającego uwagę jedynie na wygląd zewnętrzny, to upatrywanie przyczyn rozstania we własnym wyglądzie jest podówjnie niebezpieczne.
Dlaczego?

Przekonanie kobiety o tym, że została porzucona przez partnera w wyniku tego że nie jest dość atrakcyjna, może stać się schematem w związkach, nawet jeśli na decyzję o rozstaniu miały wpływ zupełnie inne rzeczy. Problem w tym, że wierząc w to, iż to ciało spowodowało problem w związku, zarówno doprowadzić można do dysmorfofobii jak i tego, że nie dostrzega się rzeczywistych powodów porzucenia. A w takiej sytuacji trudno więc wprowadzenie zmian które rzeczywiście mogłyby pomóc.

Wprost, pisząc o porzuconych „brzydkich” Polkach podaje również dane statystyczne dotyczące oceny własnego wyglądu fizycznego przez Polki. Zaledwie 6% polek ocenia siebie jako bardzo atrakcyjne, 50% jest z siebie zadowolonych, a aż 18% chciałoby poprawić swój wygląd. Niby niedużo? To co piąta kobieta!

fot.: David Peter Hansen

Popularity: 2% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)