5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Bogaty jest lepszy w łóżku?

Submitted by on 21/01/2009 – 10:542 komentarze

Brytyjscy psychologowie przeprowadzając badania na temat przyjemności z uprawiania seksu odczuwanych przez kobiety doszli do dość ciekawych wniosków. Otóż wynika z nich, że kobiety odczuwają większą satysfakcję seksualną podczas seksu z bogatymi mężczyznami. Im większe konto w banku tym większe orgazmy? Wniosek interesujący, jednak tego typu badania jeśli zostaną źle przeprowadzone mogą doprowadzić do stworzenia artefaktów naukowych które dodatkowo godzą w godność kobiet. Przyjrzyjmy się więc skąd tak radosne połączenie dochodów z przyjemnością seksualną.

W badaniu wzięło udział 5 tys. rodzin. Przepytano ich na okoliczność ich życia osobistego, seksualnego, dochodów i wielu innych czynników. Okazało się, że kobiety, których mężowie lepiej zarabiają deklarują większe zadowolenie z seksu. Stąd wniosek naukowców mówiący o tym iż większe konto w banku zapewnia kobietom lepszy seks. Dr. Anne-Renee Testa (amerykański coach i psycholog) twierdzi że tego typu wnioski sprawiają iż kobiety postrzegane są jako płytkie materialistki.
Sprawdźmy więc, jakie inne przyczyny o których nie powiedzieli naukowcy mogą wpływać na wyniki badań:

  • badania miały charakter ankietowy – nie uwzględniają więc tego, że osoba o większym poczuciu bezpieczeństwa ma tendencje do większego optymizmu (stąd być może lepsza ocena pożycia u kobiet które nie martwią się o chleb)
  • satysfakcja seksualna u kobiet związana jest w dużej mierze z jej stanem emocjonalnym (czyli kobieta która jest bardziej spokojna bo nie musi martwić się o jutro pod względem finansowym, żyje w mniejszym stresie, może bardziej otworzyć się na partnera i tym samym odczuwać większą przyjemność z seksu)
  • mężczyźni, który zarabiają więcej, lepiej więc spełniają się w roli głowy rodziny niż ich ubodzy koledzy mogą być również mniej zestresowani co wpływać może na ich możliwości seksualne oraz poziom uważności jakim obdarzają kobiety (nie myślą w trakcie o tym że trzeba się spieszyć bo zaraz czeka kolejny projekt bądź drugi etat)

Zaledwie trzy wnioski obalają tezę pazerności kobiet, a prawdopodobnie można znaleźć jeszcze inne przyczyny tego, że kobiety są bardziej zadowolone z seksu z osobami zamożnymi. Macie jakieś inne pomysły?

źródło badań : kktv.com

Popularity: 1% [?]

2 komentarze »

  • qerq pisze:

    Nie rozumiem, dlaczego „Dr. Anne-Renee Testa (amerykański coach i psycholog) twierdzi że tego typu wnioski sprawiają iż kobiety postrzegane są jako płytkie materialistki.” Może czas najwyższy zdać sobie sprawę z tego Panowie, że Wasza rola od wieków jest podstawowa. Kobieta nie jest stworzona ani do drugiego etatu ani myślenia czy ma na chleb. Jest Matką, opiekunką domu, ma być szczęśliwa i uszczęśliwiać swojego mężczyznę. Panowie, coraz słabiej radzą sobie z własnymi PODSTAWOWYMI obowiązkami. Dlatego współtworzą mit o „płytkich materialistkach”. No cóż, wygodniej (i taniej) jest pójść na bok..

  • An pisze:

    Zgadzam się w 100% z qerq

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)