5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

Brytyjczycy najbrzydszym narodem świata?

Submitted by on 15/11/2009 – 09:003 komentarze

nie cieszmy się, Polacy wypadli jeszcze gorzej…

brzydkiUroda to rzecz względna, ale w dzisiejszych czasach niezwykle potrzebna. Psychologowie od dawna wiedzą, że ładni mają w życiu łatwiej- otacza ich efekt halo, który powoduje, że ładnych oceniamy jako bardziej przyjaznych, inteligentniejszych, bardziej uczciwych. Uroda zaczyna być też kryterium podziału społecznego. Najpierw mieliśmy selekcje w lokalach i klubach, teraz mamy selekcję w serwisach społecznościowych.

Duński serwis BeautifulPeople.com który pozwala na rejestrację jedynie ludziom pięknym, cieszy się ogromną popularnością. (W Polsce mamy już rodzimą odmianę – tylkopiekni.pl) Rejestrują się w nim ludzie z całego świata a ci którzy przeszli już sito selekcji oceniają urodę kandydatów i decydują o tym, czy są oni wystarczająco urodziwi by znaleźć się w elicie. Na podstawie odrzuceń kandydatów, serwis przeprowadził analizę tego, w jakim kraju mamy najwięcej i najmniej pięknych osób.

Najpiękniejsi okazali się mężczyźni ze Szwecji – poziom akceptacji ich kandydatur wyniósł 65%. Najładniejsze – Norweżki – 75%. Polki nie znalazły się w rankingu – czyżby nasze rodaczki niechętnie pozwalały na ocenę swojej urody?

A kto okazał się najbrzydszy? Brytyjczycy – zaledwie 1 mężczyzna na 8 i 3 kobiety na 20 przechodzą selekcję. Zanim jednak zaczniecie się śmiać z Brytyjczyków dowiedzcie się, że Polacy wypadli jeszcze gorzej niż Brytyjczycy ( i równie źle jak Rosjanie), a w rankingu nie znaleźliśmy się na pierwszym miejscu tylko dlatego, że za mało było Polek, by móc ocenić urodę całego narodu a nie tylko męskiej części populacji. I co Adonisy – łyso wam? Może czas się za siebie nieco zabrać? Ogolić pachy, wyprać podkoszulek, naprawić zęby i przestać nosić przed sobą telewizor?

Użytkownicy serwisu są dość restrykcyjni – od początku istnienia serwisu odrzucili 1,8 miliona osób ze 190 krajów, akceptując zaledwie 360.000

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: www.reuters.com/article/oddlyEnoughNews/idUSTRE5AA4E620091111

3 komentarze »

 • gosiamal pisze:

  …zgadzam się,chociaż ja osobiście znam też pięknych Brytyjczyków

 • amundsen pisze:

  Ogolic pachy? No bez zartow:) W dzisiejszych czasach dla wielu „prawdziwych” facetow to chyba ostatni atrybut ich meskosci.

 • Danilo pisze:

  Hmmm a sama strona wyglada bardzo kiepsko.. to juz ta wersja Polska http://www.tylkopiekni.pl wyglada o wiele lepiej!
  :-/ za malo zainwestowali w grafike!

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)