5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Chcesz być bardziej atrakcyjny? Udawaj zajętego!

Submitted by on 24/08/2009 – 08:5411 komentarzy

paraJak zdobyć dziewczynę? Zachowując się jakbyś już dziewczynę miał! Mężczyzna, który jest związku jest bowiem dla płci przeciwnej znacznie bardziej atrakcyjny. W prowadzonych na ten temat badaniach tym samym mężczyzną (ale wolnym) zainteresowało się 59% kobiet. Kiedy był „zajęty” aż 90%!

Mężczyznom kobiety podobają się tak samo – niezależnie od tego czy są zajęte czy też nie. Wartość mężczyzny rośnie jednak jeśli jest on w związku. O co w tym chodzi?

Teorii jest kilka. Najprostsza mówi o tym, że mężczyzna, który jest w związku, to mężczyzna (w rozumieniu kobiety), który okazał się być na tyle atrakcyjny i na tyle „dobry”, że partnerkę ma. Innymi słowy mówiąc – został sprawdzony i poradził sobie w roli partnera. Facet samotny zaś, nie wiadomo dlaczego jest sam. Może dlatego, że nie nadaje się do związku? Taki mężczyzna niesie ze sobą pewną dawkę ryzyka, którego kobiety nie chcą podejmować.

Inna teoria mówi o tym, że działa tu element rywalizacji. Pożądamy tego, co mają inne kobiety. Tak jest w modzie, więc dlaczego nie miałoby być tak w związku? Facet który jest z inną kobietą niewątpliwie jest lepszy niż ten, który jest sam – tak jak szalik na szyi innej kobiety będzie zawsze ładniejszy niż ten, który będzie smętnie czekał w sklepie.

Mężczyźni nie mają takich dylematów – najwyraźniej w kwestii kobiet opierają się na wewnętrznych standardach, czyli podoba się im konkretna kobieta niezależnie od tego, czy ma ona 1000, czy też żadnego wielbiciela.

fot.: Omar Franco/SXC

Popularity: 2% [?]

11 komentarzy »

 • Jagbyś pisze:

  Zastanawia mnie jak udawać zajętego. Przecież nie będę okłamywał dziewczyny. Wystarczy sztuczna niedostępność?

 • Kate pisze:

  No mnie się wydaje, że można to obejść tak, żeby po prosić koleżankę coby poudawała zainteresowanie tobą i z głowy. Już ta druga będzie widzieć, że ktoś zagina na ciebie parol….

 • Kika pisze:

  Jest coś w tym -zajętych facetów zawsze uważałam za najbardziej interesujących 😉 byc może podświadomie działała tu zasada, że jest już „sprawdzony”

 • Juana pisze:

  nie wierzę, że dla mężczyzn nie ma to znaczenia. Osobiście przekonałam się, że jestem dla płci przeciwnej atrakcyjniejsza, gdy jestem już w związku. Obawiam się jednak, że może tu chodzić o coś zupełnie innego. Czyż nie jest tak, że mężczyzna może bez większego ryzyka okazać zainteresowanie kobietą zajętą, która nie będzie miała praw, by wymagać od niego stałości w uczuciach…?

 • Henryck USA pisze:

  U nas w USA nie musi taki robic.

 • kasiek pisze:

  Juana masz całkowitą rację!
  Kobiety wolą zajętych mężczyzn, bo są już „sprawdzeni” w związkach. Wolny facet nasuwa podejrzenia, że „coś z nim nie tak”.
  A mężczyźni wolą zajęte kobiety, bo jest z nimi szansa na przygodę bez zobowiązań. Wolna kobieta jeszcze nie daj boze się zakocha i będzie chciała ślubu, a zajęta – wiadomo, zachowa dyskrecję i nie będzie niczego oczekiwać.
  Tak więc zajęci, żonaci, mężatki – na ogół mają większe wzięcie niż ci wolni.

 • […] dzisiaj przy śniadaniu polskie teksty n/t osobowości i przypadkiem trafiłem na taki artykuł: “Chcesz być bardziej atrakcyjny? Udawaj zajętego!”. I to w serwisie, który już w tytule zaznacza, że zajmuje się […]

 • Emily pisze:

  No cóż ja tam nie lubię kiedy facet daje mi do zrozumienia,że jest zajęty 😛 Moi przyjaciele zawsze mają dla mnie czas.Ja uwielbiam chłopaków którzy lubią się powygłupiać i podroczyć 😉 Więc panowie moje wszytkie koleżanki uważaja jak ja więc wybór należy do was… 🙂

 • sfustrowany_samotny_facet pisze:

  „Facet samotny zaś, nie wiadomo dlaczego jest sam.” – bo nie chce przeruchać połowy miasta, tylko czeka na kogoś szczególnego, by wejść w trwały związek. Chociażby dlatego. Nienawidzę, serdecznie nienawidzę takich informacji – wynika z nich, że jak nie mam nikogo, to do końca jebanego życia nie będę miał nikogo, bez różnicy czy dbam o siebie, czy nie, czy zachowuję się kulturalnie, czy nie. Popęd płciowy można względnie łatwo zaspokoić (redtube anyone?), tylko co z potrzebą bliskości z drugą osobą? Tego nie da się symulować >.>

 • internautra pisze:

  Tak więc drogie panie pilnujcie mężów bo inne kobiety na każdym kroku chcą Wam ich zabrać. Nie ma to jak kobieca solidarność 😛

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)