5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Chcesz być zdrowa? Zwiąż się z sumiennym neurotykiem

Submitted by on 30/04/2009 – 09:00Komentarze (0)

paraNikt z nas nie jest samotną wyspą a to oznacza że jesteśmy w stanie wpływać na siebie nawzajem. Będąc w związku mocno wpływamy na to jaka jest i jak zachowuje się druga osoba. To odnosi się również do takich obszarów jak zdrowie. Nowe badania wykazały że będąc w związku z osobą sumienną i skrupulatną jesteśmy znacznie zdrowsi niż będąc w związku z osobą która jest nieodpowiedzialna.

Wynika to z bardzo prostej rzeczy – osoby sumienne są bardziej skłonne do przestrzegania zasad, żyją w mniejszym stresie, rzadziej podejmują zachowania ryzykowne dla zdrowia, rzadziej się uzależniają i generalnie zdrowiej żyją. A to wpływa tez na ich drugie połówki.
Tezę potwierdzono analizując poziom sumienności, neurotyzmu i stanu zdrowia u par małżeńskich powyżej 50 roku życia. Co ciekawe odkryto też jeszcze jedną zależność.

Otóż kobiety które są w związku z sumiennymi partnerami, którzy jednocześnie charakteryzują się wysokim poziomem neurotyzmu są zdrowsze! Ta zasada nie dotyczy jednak mężczyzn – im bycie z sumienną ale jednocześnie neurotyczną partnerką nie pomaga.

Przyczyny dla których neurotyczny mężczyzna dobrze działa na nasze zdrowie nie są znane. Być może chodzi o kwestię opieki czy czucia się potrzebną?

fot.: svilen mushkatov

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: http://www.eurekalert.org/pub_releases/2009-04/uoia-fyh042809.php

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)