5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Dlaczego kobiety są oziębłe? (według podręcznika z 1926 roku)

Submitted by on 19/07/2010 – 21:20Komentarze (1)

Twoja kobieta coraz rzadziej ma ochotę na nocne igraszki? Nie wiesz dlaczego nie ma ochoty na seks? Leży w łóżku jak zimna ryba ze zdjęcia obok? Zobaczmy, co mężom w sytuacji kiedy ich żony były oziębłę doradzano niespełna 100 lat temu. Oto co na temat oziębłości pisano w amerykańskim podręczniku z 1926 roku „Sztuka małżeństwa”

Najpierw trochę statystyki Dr C.W. Malchow uważa, że obecnie zaledwie 5% kobiet w kraju (USA) prawidłowo reaguje na chęci swoich mężów za każdym razem. Około 50%,kobiet z mniejszym bądź większym zaangażowaniem odpowiada na zainteresowanie mężów i kończy stosunek orgazmem. 30% w pewnym stopniu reaguje na swoich mężów, ale nie odczuwa satysfakcji i kończy zbliżenie z poczuciem rozczarowania i frustracji. 15% kobiet nie odczuwa żadnej przyjemności ze zbliżeń i uważają je za obrzydliwe i wstrętne.

Efektem tego jest fakt iż oziębłe żony, nie tylko zaprzeczają radości, którą odczuwają inne żony, ale również brak szczęścia żony w pożyciu dotyka męża i dzieci.

W jaki sposób? Otóż:

  • Dzieci mogą dziedziczyć oziębłość żony. W efekcie córki żenią się dla pieniędzy, zdradzają swoich mężów i budują nieszczęśliwe domy. Synowie – jeśli odziedziczą słaby pociąg seksualny, prawdopodobnie wcale się nie ożenią.
  • Krzywdzący efekt psychologiczny dotyczy mężczyzn i ma efekty zbliżone do masturbacji. Mąż jest bardziej narażony na przedwczesną impotencję.
  • W efekcie odrzucenia przez żonę, mąż zmuszony jest do szukania obiektów zastępczych na zewnątrz związku
  • Oziębłe żony mają tendencję do bycia dominującymi, co sprawia, że chcą przejmować pracę mężów, angażują się w prace społeczne bądź polityczne, a nawet próbują przewodzić ruchom sufrażystek!
  • Oziębłe żony mogą mieć tendencje do tego, by być ekstrawaganckimi. Jako że oziębła żona nie odczuwa przyjemności z seksu, będzie szukała rozrywek poza rodziną. Często próbując zaimponować koleżankom poprzez bycie ekstrawagancką, co naraża męża na trwonienie pieniędzy.

A co w latach 20 stych było uważane za główne podłoże oziębłości u kobiet? Masturbacja!

Podręcznik nie pozostawiał jednak biednych mężów na pastwę podłych i oziębłych kobiet, lecz zalecał podawanie niewielkich dawek …kokainy, która miała uleczyć brak ochoty na seks u żon… na szczęście, od lat 20 stych, zarówno medycyna jak i psychologia nieco się rozwinęły.

Oryginalne teksty znajdziecie na stronie buzzfedd.com

Popularity: 2% [?]

Komentarze (1) »

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)