5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Dlaczego mężczyźni lubią kobiety o małych stopach?

Submitted by on 24/07/2010 – 09:00Komentarze (0)

Masz stopę niczym czółno? Cóż, pozostaje Ci tylko pogodzić się z myślą, że według psychologii ewolucyjnej masz gorsze wartości reprodukcyjne. Kobiety o mniejszych stopach są bowiem bardziej atrakcyjne i posiadają wszelkie znamiona tego, czym ewolucja określa „dobry materiał na rodzicielkę”.

Badania nad związkiem między rozmiarem stopy a atrakcyjnością kobiet przeprowadzono na University of Albany w Nowym Jorku. 77 mężczyznom zaprezentowano dwie kobiece twarze. Jedna, była miksem 8 zdjęć kobiet wyselekcjonowanych pod kątem stóp jak kajaki, druga była miksem kobiet o niewielkich stópkach. Mężczyzn poproszono o ocenę atrakcyjności obu kobiet. W przedbiegach wygrało zdjęcie kobiety, której twarz była wypadkową twarzy kobiet o stopach malutkich i delikatnych. Okazuje się więc, że nie tylko stosunek bioder do talii i piersi lub zdrowe i lśniące włosy informują mężczyzn o tym, że stoi przed nimi świetny materiał na matkę ich dzieci, ale rozpoznać to Panowie mogą również obserwując stopy potencjalnej partnerki.

W świetle tych wyników, popularny męski fetysz w postaci zachwytu nad zgrabną stópką wydaje się nie być pozbawiony sensu.

Przy okazji zbadano również wpływ męskich części ciała na kobiety. Atrakcyjniejsi okazali się panowie o szerokich torsach – co jest dość spójne z psychologią ewolucji i wybieraniem najlepszych genów dla potomstwa (szeroka klatka piersiowa koresponduje z wyższym poziomem testosteronu). Ku odmianie jednak, Panie wybierały również mężczyzn o wąskich nadgarstkach. Badacze uważają, że rolę odegrała tu ewolucyjna obawa kobiet przed tym, że mężczyzna bardzo męski, będzie mniej skłonny do tego, by zająć się potomstwem.

fot.:Stephen Eastop/SXC

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: www.newscientist.com/article/dn19118-why-men-are-attracted-to-women-with-small-feet.html

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)