Dzień bez smartfona, czyli dlaczego czujemy się źle, gdy nie mamy przy sobie telefonu
22/02/2017 – 23:17 | Komentarze (0)

Większość Polaków korzysta codziennie z telefonu mobilnego i nie wyobraża sobie, by miało się to zmienić. Co więcej, wiele osób reaguje silnym zdenerwowaniem na brak smartfona. Co jest tego przyczyną? Dlaczego obawiamy się życia bez …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Grafologia jako nowoczesny wariogaf

Submitted by on 28/08/2009 – 22:35Komentarze (0)

psychografologiaSposób w jaki piszemy odręcznie, jest dla każdego z nas niemalże tak charakterystyczny jak odcisk palca. Inaczej stawiamy nie tylko litery czy kręcimy ogonki, ale również w różnym stopniu przyciskamy długopis do papieru, odrywamy długopis przechodząc od jednej litery do drugiej, a nawet w różny sposób stawiamy kropki nad „i”. O ile jeszcze można zmieniać sposób pisania poszczególnych liter, to nacisk czy czas odrywania długopisu jest już praktycznie wdrukowany w nasz charakter pisma. Psychografologia, twierdzi nawet ,że na podstawie naszego pisma można ocenić nasze cechy charakteru.
Badacze z z Uniwersytetu w Haifie odkryli, że nieco inaczej piszemy kiedy piszemy prawdę, inaczej zaś, kiedy pisząc – kłamiemy. Na tej podstawie, naukowcy próbują zbudować wariograf – tyle że oparty nie na reakcji skórno – galwanicznej, ale na naszych charakterze pisma!

Nowoczesne technologie informatyczne, umożliwiają stworzenie oprogramowania, który w szybkim czasie analizowałby delikatne, niewidoczne gołym okiem niuanse naszego charakteru pisma. Mając dane co do tego jak piszemy kiedy piszemy prawdę i tego jak piszemy kiedy kłamiemy, oprogramowanie byłoby w stanie sprawdzić co jest prawdą a co nie. Naukowcy, którzy opracowali tą metodę (Gil Luria i Sara Rosenblum) uważają, że metoda ta, mogłaby być dodatkową metodą która wspomogłaby tradycyjny wykrywacz kłamstw (wariograf). Więcej o badaniach w tym zakresie znaleźć można w listopadowym Applied Cognitive Psychology.

Popularity: 4% [?]

Źródło tekstu: www.eurekalert.org/pub_releases/2009-08/w-hto082609.php

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)