5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Homo czy hetero? Owulacja pomoże ocenić

Submitted by on 23/06/2011 – 18:28Komentarze (1)

Czy ten przystojny i świetnie ubrany facet jest heterykiem, czy niestety nie mamy szans na płomienny romans, gdyż gustuje on w swojej własnej płci? Wiele kobiet takie pytanie zadawało sobie nie raz, widząc zadbanego, przystojnego mężczyznę (w naszym kraju bowiem, mężczyzna dobrze ubrany rzadko kiedy okazuje się heteroseksulny). Okazuje się, że „zgadywanie” gej czy nie-gej idzie kobietom lepiej, jeśli są bliżej owulacji.

Psychologowie z Toronto grupie 40 kobiet prezentowali zdjęcia 80 mężczyzn. Połowa z nich była gejami. Wszystkich dobrano tak, by reprezentowali podobny poziom atrakcyjności, nie robili żadnych min na zdjęciu, a dla uniknięcia wpływu ubrania i sylwetki, kobietom prezentowano jedynie portrety. Zadaniem kobiet było zgadywanie czy mężczyzna jest gejem czy też jest heteroseksualny. Badacze zaś sprawdzali czy ilość dobrych trafień jest w jakiś sposób skorelowana z cyklem kobiet.

Po wykonaniu serii badań okazało się, że im bliżej owulacji była kobieta, tym lepsze miała „strzały” i bardziej precyzyjnie odgadywała czy pokazywany jej mężczyzna jest gejem czy nie.

Co ciekawe, owulacja w żaden sposób nie wpływa na rozpoznawanie orientacji seksualnej u kobiet – przy prezentowaniu zdjęć lesbijek, poziom „odgadnięć” był kompletnie niezwiązany z cyklem.

Jaki z tego wniosek? W czasie kiedy kobieta może zostać zapłodniona, jej zmysły wyostrzają się do tego stopnia, że jest ona w stanie z większym prawdopodobieństwem rozpoznać kto mógłby ją zapłodnić, a na kogo czasu nie warto marnować.

Popularity: 1% [?]

Źródło tekstu: www.eurekalert.org/pub_releases/2011-06/uot-pfl062211.php

Komentarze (1) »

  • greg pisze:

    A po co kobieta ma wiedzieć kto jest gejem? To faceci maja wiedzieć. A kobieta powinna się interesowac mężczyznami co do których nie ma wątpliwości, tzn takimi co do niej uderzają. Czyli kochanieńka: nie leci na ciebie, to odpuść sobie.

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)