5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

Ile kosztuje dziewczyna?

Submitted by on 19/02/2010 – 09:00Komentarze (1)

W Japonii możesz mieć dziewczynę już (albo aż) za 73$. Oczywiście jeśli masz szczęście –trafiają się bowiem i znacznie droższe oferty – do 500$ za dzień. Za dzień, ale nie za noc, nie są to bowiem call girl, lecz dziewczyny, które za odpowiednią opłatą będą udawać Twoją partnerkę na rodzinnym zjeździe. W Japonii, coraz więcej młodych ludzi ma problemy z nawiązaniem normalnych i zdrowych relacji emocjonalnych – zbyt dużo pracy, mało czasu, lub po prostu niedojrzałość emocjonalna (która każe młodym mężczyznom kochać postacie z mangi), w efekcie, kiedy przychodzi do rodzinnych zjazdów, nie są w stanie oni zaprezentować zatroskanym rodzicom, potencjalnych kandydatek na żony.

Zamiast tłumaczyć się z miłości do papierowych postaci, łatwiej wynająć partnerkę. Opowiedzieć jej o sobie kilka słów, ustalić zeznania i zawieźć do rodziny. Niektóre partnerki do wynajęcia godzą się na spanie z klientem w jednym łóżku, a co poniektóre są na tyle doskonałymi aktorkami, że idealnie udają udaną wspólną noc, ku uciesze rodziców oczekujących na wnuki.

Partnerami do wynajęcia są nie tylko kobiety. Problem ze znalezieniem drugiej połówki mają również kobiety, które chętnie korzystają z usług mężczyzn do wynajęcia. Mężczyźni wyżej się jednak cenią i za udawanego narzeczonego, trzeba zapłacić nieco więcej – nawet do 1500$ za dzień.

Usługi wynajmowania ludzi do towarzystwa cieszą się w Japonii dużą popularnością (nie tylko zresztą ludzi, poza dziadkiem do wynajęcia, może też wynająć na godzinę kota, psa czy żółwia). Pozostaje jednak pytanie, co dzieje się z emocjonalnością osób, które dla świętego spokoju udają przed rodziną że kogoś mają. Wolelibyście udawać, czy powiedzieć rodzicom prawdę o tym, że jesteście samotni?

fot.Andres Ojeda/SXC

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: www.weirdasianews.com/2010/02/14/fake-partners-costing-chinese-singles-500-day/

Komentarze (1) »

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)