5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Internauci! Zbadają Wasze emocje…

Submitted by on 26/03/2009 – 12:01Komentarze (0)

Czy można zmierzyć emocje Internautów? Choć pomysł wydaje się szalony, naukowcy twierdzą że jest jak najbardziej realny – tak wynika przynajmniej z programu Cyberemotions („Zbiorowe Emocje w Cyberprzestrzeni”), projektu realizowanego dzięki dotacji unijnej i prowadzonego przez naukowców i ośrodki badawcze z 6 krajów europy. Polska również bierze udział w projekcie, a polski profesor – Janusz Hołyst, jest koordynatorem projektu.

Jakie emocje i o co w ogóle chodzi?
Generalnie chodzi o to aby dowiedzieć się, jak kształtują się emocje Internautów i w jaki sposób wpływają one na powstawanie i rozpad społeczności w Sieci. Badania prowadzone przez instytucje monitorujące aktywność Internautów pokazują już co lubimy, co wybieramy, jak wybieramy i jakie mamy preferencje. Badania nad emocjami pozwolą pokazać dlaczego zachowujemy się tak a nie inaczej, odpowiedzieć na pytanie czy i jakie emocje mają wpływ na zachowanie internautów, jak je modelować oraz oczywiście jak je badać.

W badaniach analizowane będą nie tylko emocje pozytywne, ale również negatywne które pojawiają się w reakcji na konflikty, lęk, wybuchy „e-paniki”.

Projekt ruszył w lutym, jak na razie nie mamy więc jeszcze żadnych wniosków – ale jak tylko będziemy wiedzieć więcej, niezwłocznie zaczniemy Was informować.
Do projektu poszukiwane są jeszcze dodatkowe osoby – zainteresowanych odsyłamy na stronę – cyberemotions.eu

Popularity: 2% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)