5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

Jak bardzo zestresowany jesteś? Zegarek prawdę Ci powie…

Submitted by on 29/09/2009 – 20:20Komentarze (0)

zegarek-stresStres towarzyszy nam w codziennym życiu niemalże na każdym kroku. Stresujemy się pracy, stresujemy się w domu, nawet dojazd do pracy czy bałagan na biurku są w stanie wprowadzić nasz organizm w stan rozstroju. Stres stał się tak stałym elementem naszego życia, że często nawet nie zauważamy w jak dużym napięciu żyjemy.

Przyzwyczajamy się do niego, a zjawisko habituacji powoduje, że nie zauważamy codziennego napięcia – dopiero bruksizm, nagły wybuch agresji w biurze czy zesztywniałe mięśnie karku mówią nam o tym, że napięcie w naszym życiu przekroczyło normy, które jesteśmy w stanie znieść.

Michael Mathis, projektant przedmiotów użytkowych stworzył w związku z tym ciekawe urządzenie – zegarek stresu, który informuje nas o tym, jak mocno w danym momencie odczuwamy stres. StressWatch nosimy na przegubie jak zwykły zegarek. Wyposażony jest on w czujniki mierzące tętno oraz temperaturę ciała i na podstawie zmian w naszym organizmie, które czujniki zegarka wyłapują, na wyświetlaczu za pomocą kolorów prezentowany jest nasz aktualny poziom stresu. Błękitny i zielony kolor cyferblatu oznacza, że wszystko z nami w porządku – stresu nie odczuwamy, bądź jest on na dopuszczalnym poziomie. Jeśli jednak cyferblat stanie się pomarańczowy a następnie czerwony jest to sygnał, że nie jest dobrze…

StressWatch jest jak na razie jedynie koncepcją, choć myślę, że taki gadżet mógłby nam się w codziennym życiu przydać – choćby po to, by uświadomić nam że potrzebne nam odstresowywacze, że  czas po prostu nieco zwolnić, uspokoić się i nie ryzykować ataku serca dla – tak naprawdę- błahych rzeczy.

Przydałby się Wam taki zegarek?

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: dvice.com/archives/2009/09/stresswatch-the.php

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)