5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Jak mężczyzna ma traktować kobietę w XXI wieku?

Submitted by on 16/02/2010 – 19:308 komentarzy

Mężczyźni w XXI wieku nie mają łatwo! W żadnej epoce mężczyznom nie było łatwo rozumieć kobiety, ale teraz, sytuacja jest naprawdę poważna. Sprzeczne komunikaty otrzymywane zarówno od partnerek, jak i kreowane przez mass media

Mężczyzna ma nie płakać, ale jednocześnie umieć otwarcie mówić o swoich emocjach

I bądź tu człowieku mądry. Mężczyzna ma być jednocześnie odporny psychicznie i nie dawać się ponosić emocjom, a jednocześnie wrażliwy oraz świadomy tego co odczuwa.

Mężczyzna ma być gentelmanem, ale pozwalać kobiecie płacić w restauracji i traktować ją na równi

Mężczyzna ma otwierać kobiecie drzwi, przenosić ją przez kałuże i prawić komplementy  – tego kobiety mimo wszystko oczekują. Jednocześnie ma traktować ją równo, pozwalać płacić za siebie na randkach i nie być paternalistycznym. Jak to zrobić?

Mężczyzna ma zapewniać godne życie, ale jednocześnie ma mieć czas dla rodziny

Przy obecnej płacy minimalnej, a nawet średniej pensji, trudno jest uważać się za krezusa i móc obsypywać kobietę kosztownościami (a nawet zapewniać jej godne życie). Przyniesienie do domu sensownej pensji wymaga często od mężczyzny stałego oddania się pracy. Jak zatem jednocześnie ma on budować partnerski związek? Zajmować się domem, gotować i pomagać w codziennych obowiązkach?

Mężczyzna ma płacić domowe rachunki, ale jednocześnie obaj partnerzy powinni zarabiać po równo

Czy to nieco niesprawiedliwe? W takim układzie, kobiecie zostaje nieco więcej pieniędzy na „waciki”, co może mężczyzn frustrować.

Mężczyzna ma chcieć się żenić – mimo seriali typu „Everybody Loves Raymond”

Seriale komediowe i komedie romantyczne w jasny sposób precyzują to, co dzieje się z mężczyzną po ślubie – kapcanieje i nic już ciekawego o w życiu nie czeka. Jednocześnie, mężczyzna powinien ochoczo rezygnować z samotnego życia na rzecz zakładania podstawowej komórki społecznej.

Mężczyzna ma być macho, ale jednocześnie być wrażliwy na potrzeby kobiet

Kto bardziej podoba się kobietom? Oglądając nowości filmowe i seriale telewizyjne widać wyraźnie – niepokorne, niebieskie ptaki i typ macho nadal są najbardziej pożądani. Jednocześnie kobiety oczekują wierności oraz tego, że ich partner będzie ciepły, uczuciowy i wrażliwy.

Co sądzicie o sprzecznych komunikatach, których ofiarą padają skonfundowani mężczyźni? Jest jakiś złoty środek? Znacie jeszcze inne?

Popularity: 3% [?]

8 komentarzy »

 • mamba pisze:

  Myślę, że wiele z tych rzeczy nie są zgodne z prawdą. Moim zdaniem, to jest tak, że istnieją kobiety, które podświadomie gonią za twardym facetem macho, który nie płacze itd. Po pewnym czasie kobieta odkrywa, że brakuje jej u partnera trochę wrażliwości. Dlatego facetowi może być ciężko zrozumieć kobietę :P. Myślę jednak, że nie chodzi tu o wrażliwość w sensie płakania, a raczej o czułość.
  A całkowity mężczyzna, który się rozkleja co sekundę to jak kobieta, która nie ma w sobie za grosz kobiecości… Proszę się nie dziwić drobnym wymaganiom :).

  „mężczyzna ma płacić domowe rachunki, ale jednocześnie obaj partnerzy mają zarabiać po równo” – a kto tak powiedział? głupota.

  „Jak zatem jednocześnie ma on budować partnerski związek? Zajmować się domem, gotować i pomagać w codziennych obowiązkach?” – dobrze powiedziane: POMAGAĆ. Ponieważ jeśli kobieta też pracuje, na dodatek ZAJMUJE się codziennymi obowiązkami, to jak ona ma to robić skoro wg mężczyzn to niemożliwe :P? Trochę pomocy nikomu nie zaszkodziło.
  „mężczyzna ma być dżentelmenem, ale pozwalać kobiecie płacić w restauracji” – tym sposobem obalamy mit, że kobiety lecą na pieniądze :). A jak dla mnie gentleman nie równa się płacenie za całą randkę. Fifty-fifty!

 • kasiek pisze:

  Och biedne żuczki… niczego już od nich nie można wymagać. A kobieta to co innego, powinna być damą na salonach, gospodynią w kuchni i k***ą w sypialni. Ma pracować, świetnie gotować, dbać o dom, a po porodzie powinna wyglądać jak przedtem albo lepiej. Na jej ładnej, zadbanej buzi powinien zawsze gościć uśmiech zadowolenia, szczególnie wtedy gdy mąż przepuścił kolejne pieniądze na piwo z kolegami i gadżety do telefonu, a jej oszczędności „na waciki” poszły na nowe buty dla dzieci.

 • zaneta pisze:

  Mężczyzna powinien być taktowny,traktować kobietę ciepło. Mój mąż to typowy,żle wychowany burak. Teściowa twierdzi,że synowa to osoba obca i dlatego należy szanować tylko własną matkę,siostrę i brata,Zawsze wyśmiewała razem z teściem rodzinę każdej synowej-ma ich 5. Za to w domu teściów wódka leje się w olbrzymich ilosciach,wymagają również tego samego będąc u innych w gościnie-horror, Jak nie upiją się,impreza podsumowana jest jako nie udana,gospodarze skąpi i nie znający się na rzeczy.Dyskutować nawet nie warto bo posiadają szczególny dar deptania drugiego człowieka więc szkoda nerwów. Aż nie do wiary ze tacy ludzie jeszcze są w obecnych czasach,co Wy na to?

 • Tomek pisze:

  Ważne aby starać się przewidzieć czego oczekuje, inaczej można stracić wszystko.

 • Ladydżaga pisze:

  mnie to nieustannie zastanawia dlaczego kobiety sie tak pchają do małżeństwa. Przecież oznacza to dla nich właściwie obniżenie statusu, przybywa im obowiązków domowych, bo to one wykonują większość prac w domu. Ot, taki paradoks. Co na to psychologia ewolucyjna?

 • Internauta pisze:

  Tak naprawdę „dzisiejsze młode Kobiety” szukają drani,który są atrakcyjni/bogaci lub atracyjni i bogaci nawet wiedząc, że ich wybranek nie będzie im wierny. Myślą, że mężczyzna, który miał zawsze powodzenie u kobiet, miał je zawsze i kiedy tylko chciał nagle zrezygnuje z tego wszystkiego dla nich. Mają za nic miłość, wierność, zasady moralne, godność – tak to dzisiejsze „wyzwolone-samodzielne kobiety”. Zwracają uwagę dopiero na dojżałych, wrażliwych i odpowiedzialnych mężczyzn gdy zostały już skrzywdzone, mają dziecko z jakimś innym który ma tą sytuacje gdzieś lub żaden z tych „drani” nie zwraca już na nią uwagę.

 • kamiczi pisze:

  ej, to jest zerzniete z takiej ksiazeczki, ktora ma dwie wersje;
  Jedna przeklad myslenie facetow i jest dla kobiet, a druga przeklada myslenie kobiet i jest tlumaczneiem dla facetow;-)

 • cruise pisze:

  a ja powiem tak:
  Bardzo mi się to co zawarte w tym artykule i dla mnie to o wiele dłuższy temat z doświadczenia – już.
  Ja bym jeszcze dodał 1 podpunkt opisujący jak kobiety nie radzą sobie w sytuacji gdy spotykają takiego kolesia o jakim w artykule mowa….
  Ale co najistotniejsze, to że mówi się obecnie w 21 wieku jaki to ma być mężczyzna ! – tylko! a najlepiej w oczach kobiety – he a nie mówi się na głos czego teraz mężczyźni oczekują od kobiety z 21 wieku ! – chyba właśnie dałem szansę na nowy świetny artykuł 😉

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)