5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Jak nie kłócić się z partnerem? Dobrze się wysypiać!

Submitted by on 15/06/2011 – 21:282 komentarze

Ilość snu, a w zasadzie poziom wyspania, ma wpływ na to, ile w naszym związku jest konfliktów – donoszą naukowcy z Pittsburgha.

Zarwana noc nie wpływa najlepiej na nasze samopoczucie. Stajemy się bardziej rozdrażnieni, nasza odporność psychiczna słabnie, więcej rzeczy nas denerwuje. Doświadczył tego każdy, komu zdarzyło się zarówno cierpieć na bezsenność jak i zarwać noc ze względów imprezowo / pracowych. W przypadku kobiet, brak wystarczającej ilości snu działa jeszcze mocniej, a obrywa partner.

Naukowcy z Pittsburghu przeprowadzili ciekawy eksperyment. Sen 35 par 30 latków monitorowano przez 10 dni, a jednocześnie mierzono jak dużo razy w tym okresie pary były w konflikcie, jak wiele było sprzeczek, kłótni i przykrych słów. Okazało się, że jeśli to kobieta nie wyśpi się odpowiednio, na drugi dzień w parze pojawia się większa ilość niesnasek i nie zrozumienia. Jeśli zaś to mężczyzna zarwie noc, tego typu negatywne zdarzenia się nie przydarzają. Innymi słowy, mężczyzna niewyspany nie staje się bardziej drażliwy w stosunku do partnerki, a kobieta, tak.

Jak morał z badań? Kobiety powinny dbać o to, by się należycie wysypiać, jeśli nie chcą by w ich związku pojawiały się konflikty, a mężczyźni powinni brać pod uwagę to, że zrzędliwość żony może być powodem jej niewyspania. Oczywiście, zdrowy i pełny sen nie zapewni nam szczęścia w związku i nie rozwiąże wszystkich problemów, ale przynajmniej nie będziemy sobie ich przysparzać stanem niewyspania.

A jak często zdarza się Wam zarywać noce?

Popularity: 2% [?]

2 komentarze »

  • Oczywiście, że kto wstaje nie wyspany i jeszcze bardziej zmęczony niż przed snem będzie marudził i wprowadzał nerwową atmosferę, któa w końcu doprowadzi do kłótni. Dlatego bardzo ważne jest, żeby zarówno my jak i nasz partner porządnie się wyspali. Nie ma przyjemniejszego widoku jak budzący się z uśmiechem mąż.

  • Ania pisze:

    Ja również uważam, że sen jest najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości, w tym na nerwowość i pobudliwość. Staram się wysypiać i bardzo rzadko doprowadzam do sytuacji, w których nie przesypiam 8 godzin w nocy. Nie lubię być zmęczona.

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)