5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Jak uwieść kobietę? Spraw by nie wiedziała czy Ci się podoba

Submitted by on 7/02/2011 – 22:15Komentarze (0)

Nie potrafisz poderwać kobiety? Może nie okazujesz jej wystarczająco swojego zainteresowania? A może okazujesz je za bardzo? Skorzystaj z badań naukowców z Uniwersytetu Virginia i spraw, by była Tobą zainteresowana.

Psychologowie badający atrakcyjność wzajemną, dawno już odkryli, że podobają nam się osoby, co do których jesteśmy przekonani, że my się im również podobamy. Na pewno zauważyliście to w praktyce. Wystarczy powiedzieć koleżance Agnieszce, że podoba się koledze Marcinowi, a prawie od razu, Agnieszka spojrzy na Marcina łaskawszym okiem. Jak się jednak okazuje, ta prosta zależność nie jest najlepszym z możliwych sposobów na poderwanie kobiety – znacznie bardziej efektywnym jest bowiem sprawienie, by Agnieszka nie była do końca pewna tego, czy Marcin uważa ją za atrakcyjną, ale nie wykluczała takiego faktu. Oto eksperyment, który tego dowiódł.

Naukowcy z Uniwersytetu Virginia, wybrali 47 dziewczyn, którym powiedzieli, że będą brały udział w badaniu dotyczącym tego, czy Facebook może służyć jako serwis randkowy. Każdej powiedziano, że jej profil (wraz z profilami innych 20 dziewcząt) był oglądany przez chłopaka. Następnie badane kobiety podzielono na trzy grupy i w każdej grupie każdej dziewczynie pokazano 4 różne profile męskie (fikcyjne, ale o tym, badane nie wiedziały i w każdej grupie takie same). Czy różniły się grupy? Otóż w jednej, badanym powiedziano, że ich profile zostały ocenione przez mężczyzn jako atrakcyjne. Kolejnej grupie, że ich profile oceniono jako średnio atrakcyjne, a ostatniej grupie, że ich profile zostały ocenione albo jako średnie, albo atrakcyjne (żadna z kobiet z badanej grupy nie miała pewności, czy mężczyzna ocenił jej profil jako atrakcyjny czy przeciętny). Następnie sprawdzono na ile każdej z kobiet podobały się profile oceniających je mężczyzn.

Nie trudno się domyśleć, że kobiety które otrzymały informacje, że średnio się podobały mężczyznom, również nie wpadły w zachwyt nad ich profilami. Te, które myślały, że wypadły korzystnie, wykazały zainteresowanie mężczyznami, którzy oglądali ich profile. Najbardziej jednak zainteresowane profilami mężczyzn były te kobiety, które nie były pewne czy spodobały się mężczyznom, czy nie. Porównując to, jak bardzo atrakcyjni wydawali się kobietom mężczyźni z profili okazało się, że najwięcej „punktów atrakcyjności” zdobyli mężczyźni których kobiety nie były pewne. Biorąc pod uwagę to, że każdej grupie pokazano te same profile oznacza to, że atrakcyjność mężczyzn była najwyższa tam, gdzie kobieta nie wiedziała czy podoba czy też nie podoba się mężczyznom.

Jaki z tego wniosek? Jeśli chcecie upolować randkę jeszcze przed Walentynkami, psychologia może wam pomóc –jeśli tylko będziecie w stanie zachować się tak, by dać kobiecie do zrozumienia że być może wam się podoba, ale nie będzie to pewne ani oczywiste, spojrzy ona na was łaskawszym okiem!

Popularity: 1% [?]

Źródło tekstu: www.psychologicalscience.org/index.php/news/releases/he-loves-me-he-loves-me-not-women-are-more-attracted-to-men-whose-feelings-are-unclear.html

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)