5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Różności

Jakie witaminy i minerały są ważne dla kobiet w ciąży? Kiedy warto je suplementować?

Submitted by on 6/08/2018 – 11:09Komentarze (0)

pregnant-3483443_640

Nawet kobieta, która odżywia się bardzo dobrze, nie jest w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ze względu na to, że witaminy A, B, C czy E, a także kwas foliowy są bardzo ważne dla zdrowia przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka, należy zadbać, by ich poziom był w normie.

U kobiet ciężarnych rośnie zapotrzebowanie na witaminy i minerały, dlatego aby nie doprowadzić do powstania niedoborów, warto stosować suplementy diety dla kobiet w ciąży. Najważniejszy jest kwas foliowy, którego nie da się dostarczyć w odpowiednich dawkach razem z pokarmem. Ponadto kobieta w ciąży powinna przyjmować suplementy diety zawierające m.in. żelazo, magnez oraz jod.

Zdrowe odżywianie i suplementacja

Jeśli konieczna jest suplementacja, to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie suplementu diety Pregna Plus. W preparacie tym znajdują się m.in. kwasy omega-3, DHA, a także cynk oraz witaminy B6 i B12.  Poza tym kobieta w ciąży powinna zażywać kwas foliowy, którego odpowiednia ilość potrzebna jest do rozwoju płodu. Ważne jest również, aby kobieta zdrowo się odżywiała, ponieważ właściwie zbilansowana dieta zwiększa szansę na prawidłowy przebieg ciąży. Należy unikać wysoko przetworzonych produktów, a także produktów, które zawierają duże ilości soli oraz cukru. Ponadto warto zrezygnować ze słodzików, kawy oraz alkoholu.

Na co zwrócić uwagę, przyjmując suplementy w ciąży?

Suplementacja u kobiet w ciąży musi być zawsze skonsultowana z lekarzem prowadzącym. Należy szukać tylko takich produktów, które zawierają najważniejsze składniki, czyli przede wszystkim kwas foliowy, witaminę D, DHA oraz żelazo. Ponadto trzeba pamiętać, że nie wolno przekraczać zalecanej dawki spożycia, gdy przyjmuje się suplementy w oddzielnych tabletkach. Ułatwieniem jest stosowanie suplementu diety, który będzie zawierał wszystkie niezbędne składniki w jednej kapsułce.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)