5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Różności

Kiedy swędzi skóra…

Submitted by on 4/03/2016 – 11:29Komentarze (0)
Young woman with clay facial mask.

Young woman with clay facial mask.

Swędzenie, wysypka, plamki, zaczerwienienia… to najczęstsze problemy, z jakimi ma do czynienia ludzka skóra. Przypadłości te są uciążliwe i wielokrotnie wywołują złe samopoczucie… a nawet kompleksy. Jakie choroby powodują swędzenie skóry i w jaki sposób należy leczyć i łagodzić dolegliwości?

Dlaczego nasza skóra swędzi?

Nieprzyjemne niedyspozycje wywoływane są głównie przez takie choroby jak: atopowe zapalenie skóry, egzema, nadmierna suchość oraz reakcje alergiczne. Warto dowiedzieć się więcej na temat tych schorzeń. Atopowe zapalenie skóry (w skrócie AZS) dotyczy głównie reakcji alergicznych. W większości przypadków choroba wykrywana jest we wczesnym dzieciństwie. Mogą jednak zapaść na nią również ludzie dorośli. Zasadniczą przyczyną są względy genetyczne. Czynnikiem sprawczym są także preparaty drażniące, trujące związki chemiczne, życie w permanentnym stresie, wysoka temperatura, a także alergeny pokarmowe i powietrznopochodne (na przykład takie, które znajdują się w sierści zwierząt, faktory roślinne, kurz oraz pleśń). AZS to schorzenie nawrotowe, któremu towarzyszą takie symptomy, jak świąd, suchość naskórka, zaczerwienienie itd. Aby nasza skóra odczuła ulgę, należy przede wszystkim zastosować odpowiednią maść. Egzema oznacza stan zapalny skóry charakteryzujący się swędzącymi, czerwonymi oraz łuszczącymi się plamami. Wyprysk pojawia się wówczas, gdy naskórek ma styczność z jakąś substancją uczulającą. Kosmetyki nawilżające oraz odpowiednia dieta potrafią znacznie złagodzić wszelkie nieprzyjemne dolegliwości. Reakcje alergiczne i nadmierna suchość również potrafią przysporzyć wiele kłopotów. Ich obecność jest dla człowieka niezwykle dyskomfortowa. Czy istnieje jakiś skuteczny środek niwelujący skórne niedogodności?

Bepanthem na swędzenie skóry

Bepanthem Sensiderm krem to przede wszystkim wyrób medyczny. Jego zakres działania jest zróżnicowany. Maść na swędzenie skóry polecana jest głównie osobom cierpiącym na AZS, egzemę i inne schorzenia związane z reakcjami alergicznymi. Skutecznie łagodzi świąd i zaczerwienienia. Jego stosowanie może przynieść ulgę nawet w trudnych przypadkach. W preparacie została zastosowana technologia lipidów lameralnych (LLT), które budową są niezwykle podobne do naturalnie występujących w skórze człowieka lipidów. Lipidy wnikają w naturalną barierę ochronną naskórka i tym samym uzupełniają wszystkie braki. W ten sposób znacznie zmniejszony jest proces utraty wody, a skóra ludzka staje się bardziej nawilżona i elastyczna. Skóra znowu jest w stanie sama się ochraniać. Maść na swędzenie skóry stwarza idealne warunki do rozpoczęcia regeneracji. Efekt ten wywołuje zawarty w Bepanthemie deksapantenol. Wyrób medyczny jest na tyle bezpieczny, że można nim leczyć niemowlęta, a także kobiety w ciąży. W jaki sposób stosujemy Bepanthem? Produkt powinien być nakładany na nieuszkodzoną część skóry. Aplikujemy go w miarę indywidualnych potrzeb. Różnicę możemy zauważyć już po pierwszym zastosowaniu. Krem nie zawiera kortyzonu, a także innych sterydów.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)