5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Kobiece ploteczki dobre dla zdrowia!

Submitted by on 15/06/2009 – 09:00Komentarze (0)

ploteczkiMówi się, że plotkowanie to domena kobiet i choć plotkować lubią również mężczyźni (tyle, że niechętnie się do tego przyznają) to okazuje się, że plotkowanie i kobiece pogaduchy korzystnie wpływają na zdrowie! Plotkowanie stymuluje bowiem wzrost poziomu progesteronu, który u kobiet odpowiada nie tylko za utrzymanie ciąży, ale również wpływa na redukcję stresu, wpływa na zwalczanie infekcji oraz powstrzymuje nadprodukcję estrogenów, które podwyższają ryzyko zachorowania na raka.

Wspólne ploteczki i rozmowy z przyjaciółkami działają na zasadzie stymulatora zwiększającego produkcję progesteronu. Badania w tym temacie przeprowadzono ostatnio na Uniwersytecie w Michigan. Poziom hormonu badano za pomocą pobierania od uczestników badania próbek śliny. kobiety podzielono na pary – w niektórych parach kobiety dyskutowały o sobie, swoich znajomych – miały dość różne tematy skoncentrowane na nawiązaniu i podtrzymaniu dobrych relacji. W innych parach, kobiety miały zadany temat rozmowy – miały przeczytać i komentować naukowy tekst z dziedziny biologii. W tych parach, które luźno plotkowały, doszło do podwyższenia się poziomu progesteronu.

Jeśli więc lubisz plotkować z przyjaciółkami, nie ma absolutnie żadnego powodu by się od tego powstrzymywać. Wspólne spędzanie czasu i rozmowy o mało istotnych rzeczach mogą co najwyżej wyjść ci na zdrowie!

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: http://www.telegraph.co.uk/health/women_shealth/5496680/Gossip-is-good-for-womens-health-scientists-claim.html

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)