5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

Kobiety bardziej podatne na koszmary

Submitted by on 25/01/2009 – 15:58Komentarze (0)

Goni cię pies, a Ty nie możesz biec, spadasz z dużej wysokości lub nagle okazuje się że przyszłaś do pracy w samych majtkach? To bardzo częste scenariusze nocnych koszmarów. Koszmarów, które częściej śnią się kobietom.

To że to zawsze kobiety głośniej piszczą na wszelkiego rodzaju horrorach nie wymaga specjalnych badań, ale okazuje się, że kobiety są znacznie bardziej podatne również na koszmary podczas snu. Porównując kobiety i mężczyzn o takich samych poziomach odczuwanego stresu naukowcy dowiedzieli się, że kobiety znacznie częściej śnią sny nieprzyjemne kwalifikujące się do miana „koszmar”. (lub lepiej je zapamiętują).

Koszmary śni 19% mężczyzn i 30% kobiet. To istotna statystycznie i duża różnica miedzy obiema płciami. Ale nie jedyna. Kobiety miewają również częściej sny o charakterze „koszmarno – romantycznym” czyli sny o utracie partnera czy zostaniu porzuconą. Co ciekawe – na koszmary najczęściej narażone są kobiety przed miesiączką, czyli w tym momencie kiedy kobieta gotuje zupę w pięciu garnkach BO TAK! Może więc jesteśmy rozdrażnione właśnie dlatego że jesteśmy niewyspane?

źródło: bbc.co.uk

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)