5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Kobiety czują się najpiękniejsze w wieku 32 lat!

Submitted by on 12/03/2009 – 16:19Komentarze (1)

Kiedy kobieta czuje się młodo i atrakcyjnie? Wydawałoby się że wiek między 20-25 rokiem życia najbardziej sprzyja pozytywnemu myśleniu o sobie. Jak wykazali jednak brytyjscy naukowcy, najpiękniejszą czuje się statystycznie 32’ka. Cztery na dziesięć kobiet oceniło, że najbardziej seksownie czuły się wtedy gdy miały 32 lata, a nie „dwadzieścia coś” !

W badaniu wzięły udział kobiety między 40 a 60 rokiem życia, co oznacza, że kobiety czuły się piękne w wieku 32 lat z perspektywy czasu. Gdybyśmy zapytali obecne 32 latki, pewnie wskazałyby jako najbardziej „wizualnie” udane lata ubiegłe.

Badane kobiety podkreślały, że wczesna 30 stka dlatego jest dla kobiety najlepszym okresem, ponieważ może ona wtedy połączyć atrakcyjność fizyczną (nie mamy jeszcze zmarszczek jak kratery, a nasze ciało jeszcze jest jędrne i gładkie) z życiowym doświadczeniem i sukcesami w karierze zawodowej oraz życiu rodzinnym. Jeden z psychologów, interpretujący wyniki badań, podkreślił, że dobre samopoczucie kobiet po okresie ich pierwszej młodości to dobry znak, bowiem oznacza że kobiety nauczyły się cenić swoje osiągnięcia równie jak urodę. Czyżbyśmy się wyzwalały spod piętna Barbie?

fot.:Jyn Meyer

Popularity: 2% [?]

Komentarze (1) »

  • meg pisze:

    Dwa tygodnie temu skończyłam 32 lata i wcale nie czuję się piękna i seksowna, wręcz przeciwnie…:(

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)