5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Kobiety, które wychodzą za młodszych umierają szybciej

Submitted by on 15/05/2010 – 16:144 komentarze

Wszystkie kobiety, które spotykają sie z partnerami młodszymi od siebie o 7-9 lat powinny zastanowić się teraz, czy gra jest warta świeczki. Posiadanie młodszego partnera może bowiem skrócić życie. I to bynajmniej nie dlatego, że młodszy partner czeka na naszą polisę, ale dlatego, że świat wokół nas nie akceptuje tego typu związków.

W Danii, przeprowadzono badania, z których wynika, że kobiety, które maja młodszych od siebie mężów (o przynajmniej 7 lat) mają o 20% większą szansę, że nie dożyją bardzo późnej starości. Po prostu umierają wcześniej niż kobiety, które związały się z równolatkami. Szkodliwy jest również partner dużo starszy – też zwiększa ryzyko wcześniejszej śmierci, choć w mniejszym stopniu niż młodszy mąż. Najdłużej żyją te kobiety, które zdecydowały się na związek z mężczyzną będącym mniej więcej w ich wieku.

No dobrze, o ile można jeszcze zrozumieć negatywny wpływ starszego męża (mniejsze zainteresowanie sportem u żony, mniej aktywny tryb życia), to dlaczego życie skracać ma młodszy małżonek? Otóż naukowcy mają ciekawe wyjaśnienie oparte na tezie socjologicznej.

Młodszy partner nie jest zbyt często spotykany – regułą jest maż starszy od żony. I choć dużo starszy mąż może budzić zdziwienie, to jednak nie oburza tak, jak mąż młodszy i to sporo. W efekcie kobieta narażona jest na negatywną ocenę społeczną i  zwiększony stres.

Sven Drefah ,z Instytutu Max’a Planck’a uważa, że takie pary dostają mniej społecznego wsparcia, mnogą być traktowane jak outsiderzy, co w efekcie przekłada się na gorsze samopoczucie i zdrowie.

Nie martwmy się jednak za bardzo – nawet znacznie młodszy mąż jest i tak bardziej zdrowy niż brak męża. Z badań wywnioskowano również, że Ci którzy nie zdecydowali się na związek małżeński, żyli jeszcze krócej – niezależnie od tego kto był od kogo starszy i o ile.

Tak swoją drogą, ciekawe ile jest par z taką różnicą wieku – znacie pary w których mężczyzna jest młodszy przynajmniej o 7 lat?

Popularity: 1% [?]

Źródło tekstu: www.businessweek.com/lifestyle/content/healthday/639118.html?chan=rss_topStories_ssi_5

4 komentarze »

 • Melisa pisze:

  ja znam.. mój partner jest ode mnie o…9 lat młodszy..Jest nam świetnie, ale obawiam się przyszłości…Na razie wygladam dobrze, ale co będzie dalej…

 • 36/19 pisze:

  Moj jest mlodszy 17 lat ode mnie.Ja mam 36 on 19…

 • Melisa pisze:

  a nie martwi cię,że widać różnicę? bo mnie trochę przerażają te młódki..Mój facet co prawda świata poza mną nie widzi, ale kobiety szybciej się starzeją..

 • jarenka pisze:

  hm ja jestem z 7 lat młodszym od 2 miesięcy i jestem mega szczęśliwa )) wizualnie to on wygląda starzej odemnie :)))

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)