5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Kobiety pragną czekolady

Submitted by on 19/12/2008 – 16:54Komentarze (0)

a mężczyźni zupy …

Na pewno znacie to uczucie kiedy nachodzi Was ochota na to by „coś” przekąsić. Bliżej nieokreślone pragnienie zjedzenia „czegoś” zaczyna dominować myśli i popycha nas w kierunku najbliższego sklepu w którym snujemy się po sklepie aby zleźć to „coś”.
Dietetycy, wraz z psychologami starając się zrozumieć naturę owego pragnienia doszli do ciekawych wniosków – w posiadaniu „ochoty na coś” zachodzą różnice międzypłciowe.
Kobiety częściej wybierają w takich sytuacjach coś słodkiego (czekoladę bądź lody), podczas gdy mężczyźni marzą o …zupie bądź pizzy.

Próbując zrozumieć przyczyny tych różnic, psychologowie sięgnęli do skojarzeń jakie wywołują w nas poszczególne „cosie” na które miewamy ochoty. I tak kobiety mają ochotę na przekąski które nie wymagają przygotowywania i nakładu pracy, a mężczyźni wybierają takie potrawy które kojarzą im się z opieką i dbaniem o nich – przygotowanie mężowi ulubionej zupy czy pizzy kojarzone jest bowiem przez nich jako wyraz troski żony o ich samopoczucie i …pełny żołądek.

źródło: chicagotribune.com
fot.: Aleksandr Greckas

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)