5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Koniec kryzysu! Wreszcie można się rozwieść!

Submitted by on 27/07/2010 – 09:00Komentarze (0)

Co jest ewidentnym sygnałem tego, że kryzys minął? Wcale nie spadek bezrobocia ani też wzrost wydatków centrach handlowych (który paradoksalnie rośnie w początkach kryzysu), lecz… wzrost ilości rozwodów. Koniec kryzysu oznacza, że stać nas na luksus rozwodu!

Według statystyk z Wielkiej Brytanii (w której poziom bezrobocia nadal nie należy do najniższych) w ostatnich trzech miesiącach wzrosła o 6% ilość rozwodów. Procentowo nie jest to może oszałamiająca ilość, ale daje w sumie 1800 rozwodów więcej, niż w poprzednim kwartale. Ostatnie dwa lata, dla prawników specjalizujących się w sprawach rozwodowych były dość chude – tak niskiej liczby rozwodów nie było od lat 70 tych. Specjaliści twierdzą, że wszystko to jest winą kryzysu, który nie tylko spowodował odkładanie rozwodów „na później” – z braku funduszy na opłaty dla prawników, ale był też efektem prostego ekonomicznego wyliczenia – we dwójkę taniej się żyje.

W Polsce, sytuację mamy nieco odmienną. Od 2006 roku liczba rozwodów malała, aby jednak w 2009 roku osiągnąć nagły wzrost. Jak więc widać, Polakom kryzys nie przeszkadza. Rekordowy wzrost ślubów zanotowano w 2007 roku – czyżby ubiegły rok był pokłosiem decyzji sprzed dwóch lat? Jak na razie, w Polsce, an pięć ślubów przypada jeden rozwód (najczęściej powodem jest „niezgodność charakterów – Polacy nie mają tendencji do dziwnych powodów rozwodu) , a najczęściej rozwodzą się małżonkowie młodzi – mężczyźni i kobiety do 24 roku życia.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)