5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Twórczość

Kreatywność. Jak kreatywny jesteś?

Submitted by on 20/03/2009 – 09:30Komentarze (0)

Nie da się być twórczym bez bycia kreatywnym. Tak naprawdę nie da się w dzisiejszych czasach nawet myśleć o dużym sukcesie zawodowym bez bycia osobą kreatywną. Prawdą jest jednak to, że kreatywność kreatywności nie równa i nie chodzi tu nawet o poziom kreatywności, ale o jej rodzaj. Bo kreatywni, możemy być różnie – grunt to znaleźć własną ścieżkę.

4 podstawowe kategorie ludzi kreatywnych:

Wynalazcy
Kreatywność w tym aspekcie to umiejętność wynalezienia czegoś, czego jeszcze nie ma. Najczęściej wiąże się z aspektami użyteczności lub funkcjonalności. Wynalazcy to ludzie którzy potrafią znaleźć zupełnie nowe rozwiązania – koło czy projektor to przykład tego, co osiągnąć może wynalazca.

Poszerzacze granic
W tym aspekcie, kreatywność sprowadza się do znalezienia rozszerzenia funkcjonalności istniejących przedmiotów lub koncepcji. Osoby które potrafią być kreatywne w zakresie poszerzania granic przedmiotów potrafią połączyć dwa, pozornie nie związane ze sobą przedmioty w jedną całość lub znaleźć nowy, bardziej funkcjonalny dodatek do czegoś co już od lat istnieje. Przykładem może tu być komórka z aparatem cyfrowym lub nowa aplikacja internetowa. Tak popularna nasza-klasa.pl jest właśnie poszerzeniem granic jakie mają serwisy społecznościowe.

Organizatorzy
Ludzie których kreatywność opiera się na organizacyjnym aspekcie kreatywności potrafią znaleźć nowe rozwiązania i usprawnienia w ramach istniejących sytuacji czy funkcjonalności. Będą kreować nowe trendy, wprowadzać innowacyjne systemy, wyznaczać nowe nurty. To za ich działaniem pojawi się nowy kierunek w malarstwie, czy wprowadzone zostanie nowe narzędzie marketingowe. Oni odpowiadać będą za takie elementy życia jak buzz marketing czy moda na fiolet w odzieży w sezonie letnim.

Rozbijacze granic
Te osoby są w stanie stworzyć coś nowego, co przekracza dotychczasowe wyobrażenia – mówi się, że osoby te łączą w sobie wszystkie rodzaje kreatywności i pozwalają na to aby progres nadal miał miejsce. Dzięki takim osobom możemy latać samolotami i mamy Internet.

Popularity: 4% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)