5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Różności

Kronika ciąży

Submitted by on 29/04/2016 – 12:30Komentarze (0)

pregnant44

Ciąża, której zwykle pierwszym symbolem są dwie charakterystyczne kreski na teście ciążowym, stanowi jeden z najważniejszych i najpiękniejszych okresów w życiu niemalże każdej kobiety. Obfituje bowiem w szereg różnorodnych, wyjątkowych i niezwykłych zdarzeń, chwil i momentów, dostarczając wielu wrażeń, wzruszeń oraz sprzecznych emocji takich jak ogromna radość, szczęście, lęk i strach.

Ciąża – czas zmian

Ciąża jest jednym wielkim oczekiwaniem oraz czasem intensywnych przygotowań do przyjścia maluszka na świat, obejmującym regularne wizyty u lekarza, przeprowadzanie różnorodnych, niezbędnych badań, zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz stylu życia, gromadzenie mikroskopijnych, bajecznie kolorowych ubranek, pieluszek, kosmetyków i innych akcesoriów niezbędnych do prawidłowej higieny i pielęgnacji maleństwa oraz wiele innych czynności. W ciągu długich dziewięciu miesięcy zarówno w organizmie kobiety, jak i psychice kobiety, bez względu na wiek, zachodzą ważne zmiany, które sprawiają miedzy innymi, że pojawia się silny instynkt macierzyński oraz naturalna potrzeba chronienia życia rozwijającego się w łonie matki. Przyszła mama, w trosce o swoje nienarodzone jeszcze maleństwo, zwalnia tempo, zaczyna wsłuchiwać się w swoje ciało i odkrywać jego potrzeby, a przede wszystkim uczy się współpracy ze swoim ciałem. Niespodziewanie zmienia się cały dotychczasowy system wartości oraz światopogląd, jak również pojawiają się liczne refleksje. Powiększający się z tygodnia na tydzień brzuch, pierwsze badanie USG i zdjęcia maleństwa, bicie serduszka, pierwsze delikatne i nieśmiałe ruchy dziecka przypominające muśnięcie skrzydeł motyla, coraz silniejsze kopnięcia stanowią doskonałą okazję do stworzenia własnego, indywidualnego pamiętnika ciąży w formie wyjątkowego i niepowtarzalnego kalendarza ciąży, które będzie wspaniałą pamiątką zarówno dla mamy jak i jej dziecka w przyszłości. Pamięć ludzka niestety jest ulotna, a wydarzenia z okresu ciąży zdecydowanie blakną w zderzeniu z porodem, okresem połogu czy w pierwszych dniach i tygodniach opieki nad maluszkiem.

Kalendarz ciąży

Kalendarz ciąży, będący zapisem mamy ciąży miesiąc po miesiącu, stanowi przede wszystkim niesamowitą podróż sentymentalną do przeszłości, dlatego warto zapisywać swoje przemyślenia, uczucia, wrażenia, refleksje, obawy, smutki oraz radości z okresu ciąży. Istnieje szereg różnorodnych sposobów i możliwości tworzenia kalendarza ciąży, a wszystko zależy od predyspozycji przyszłej mamy. Doskonale sprawdzają się zwykłe zeszyty, notatniki, kalendarze, specjalne papierowe pamiętniki ze zdobionymi stronami dostępne zarówno w internetowych jak i tradycyjnych sklepach. Ogromną popularnością cieszą się również kalendarze ciąży w formie zapisków na komputerze bądź też nowoczesnych blogów internetowych, na których przyszłe mamy mogą nie tylko dzielić się swoimi wrażeniami, oczekiwaniami, obawami, wątpliwościami czy emocjami z innymi kobietami, ale również zamieszczać zdjęcia czy krótkie filmiki.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)