5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

Mężczyzna głupieje przy pięknej kobiecie

Submitted by on 4/09/2009 – 19:02Komentarze (0)

kobieta„Straciłem dla niej głowę” ma naukowe podstawy! Masz poczucie, że mężczyzna rozmawiając z Tobą zachowuje się jakby wyparowało mu pół mózgu? Rzeczywiście mogło się tak stać – przynajmniej od strony poznawczej. Psycholodzy z Radboud University udowodnili, że obecność pięknych kobiet, które podobają się mężczyźnie „odmóżdża go„, powodując że znacznie gorzej wypada on na testach wymagających umiejętności poznawczych.

Mężczyzna, rozmawiając z piękną kobietą na tyle angażuje swoje zdolności poznawcze w prezentacje siebie, że nie wystarcza mu już zasobów na inne działanie. W efekcie, po spotkaniu z piękną kobietą jest tak „wypompowany” poznawczo, że na testach wypada znacznie gorzej. Rozmowa z kobietą, która nie zachwyca mężczyzny nie ma tak negatywnego efektu. Badacze uważają, że taka reakcja mężczyzn może powodować obniżenie ich wyników np. na testach w szkole czy na uczelni – innymi słowy – jeśli masz kolokwium unikaj pięknych kobiet przynajmniej na godzinę przed zajęciami!

W przypadku kobiet, spędzanie czasu na rozmowie z nawet najbardziej atrakcyjnym mężczyzną, na widok którego miękną jej kolana, nie odbiera jej mózgu i nie wpływa na prędkość myślenia czy ilość popełnianych błędów.

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: www.telegraph.co.uk/health/healthnews/6132718/Men-lose-their-minds-speaking-to-pretty-women.html

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)