5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

Nie lubię Cię

Submitted by on 22/02/2009 – 13:00Komentarze (1)

czyli dlaczego nie lubienie jest Twoim problemem.

Nie da się lubić wszystkich – to jest dość oczywiste. Nawet w sytuacji w której uważamy, że jesteśmy osobą bezkonfliktową i dogadującą się ze wszystkimi, mamy pewne preferencje związane z tym kogo lubimy a kogo nie. Jeśli kogoś zaś nie lubimy, to najczęściej tłumaczymy tym to słowami „bo on jest taki że….”. Najzabawniejsze jednak w tym wszystkim jest uświadomienie sobie że nie lubienie kogoś jest winą naszą, nie zaś tej osoby.

Jak to? Przecież to on jest jakiś niekomunikatywny, niemądry, niesympatyczny, złośliwy (niepotrzebne skreślić). To wszystko może być prawdą, ale… nawet najbardziej niesympatyczna naszym zdaniem osoba, największy mruk czy najmniej rozsądny człowiek ma kogoś kto go lubi i ceni. Jeśli uświadomimy sobie ten fakt widać wyraźnie, że brak sympatii wobec drugiej osoby związany jest z naszymi oczekiwaniami, których ta osoba po prostu nie spełnia. Wynika więc z tego, że to że kogoś nie lubimy jest winą naszą i naszych oczekiwań, nie zaś nie lubianej osoby!

Popularity: 2% [?]

Komentarze (1) »

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)