5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Różności

Nie stresuj się podatkami – rozlicz się z fiskusem szybko i poprawnie

Submitted by on 5/03/2018 – 19:20Komentarze (0)

money-2180330_1920

— REKLAMA —

Pieniądze – a właściwie ich brak, jest jedną z rzeczy, jakie najczęściej wpływają na pojawianie się negatywnych emocji. Osoby, które często stresują się z powodów finansowych, powinny dbać o swój komfort psychiczny, nie tylko unikając nadmiernych wydatków. Wskazane jest również unikanie kłopotów z fiskusem, spowodowanych między innymi nieprawidłowym rozliczeniem pit.

Rozliczenie pit łatwiejsze niż się wydaje

Skomplikowane przepisy podatkowe, rozbudowany formularz pit i konieczność złożenia zeznania podatkowego w określonym terminie sprawiają, że rozliczenie z fiskusem dla wielu osób jest stresujące. Obawa o popełnienie błędu i nałożenie kary przez urząd skarbowy bywa tak duża, że wypełnienie pit jest odkładane na ostatnią chwilę i zlecane innym osobom za pieniądze. Jeżeli chce się uniknąć wydatków na rozliczenie pit oraz konieczności udostępniania wrażliwych danych innym osobom, warto zdecydować się na samodzielne wypełnienie zeznania. Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne – wystarczy, że uruchomi się darmowy program pit 2018 online.

Rozliczenie pit online, dzięki programom takim jak https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/, jest łatwe nawet dla laika w kwestii podatków. Program wystarczy uruchomić w przeglądarce internetowej (instalacja jest niewymagana), a następnie przejść do uzupełniania formularza. Podatnik ma do wyboru dwa sposoby wypełnienia pit – może uzupełniać rubryki samodzielnie, jeżeli potrafi, lub wybrać opcję łatwiejszą, w której podaje kwoty, o jakie prosi program, a aplikacja automatycznie je wpisuje w odpowiednich rubrykach pit.

Podatki bez stresu

Rozliczenie pit 2018 online zajmuje niewiele czasu, a program daje gwarancję, że jest wykonane poprawnie. Za pomocą prostej w obsłudze aplikacji oblicza się kwotę należnego podatku i wykazuje, czy ma się prawo do jego zwrotu. Dodatkowo w darmowym programie pit 2018 online można wykazać prawo do ulg podatkowych. Z programu mogą dzięki temu korzystać zarówno osoby, które rozliczają się bez korzystania z odliczeń podatkowych, jak i te, które mają prawo do obniżenia wysokości należnego podatku.

Co ważne, w programie można przygotować rozliczenie pit 2018 online lub w wersji tradycyjnej. W pierwszym przypadku gotowy pit jest zapisywany w formie elektronicznej, natomiast w drugim – można wydrukować go i zanieść do urzędu skarbowego osobiście.

Podatnicy mają czas na rozliczenie pit przez Internet lub osobiście do 30 kwietnia bieżącego roku. Jest to wystarczająco długi okres, by w spokoju wypełnić deklarację i dostarczyć ją do fiskusa bez obaw o przekroczenie terminu na rozliczenie pit 2018.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)