5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Różności

Odkryj uspokajające właściwości herbaty

Submitted by on 21/09/2018 – 10:48Komentarze (0)
Odkryj uspokajające właściwości herbaty

Odkryj uspokajające właściwości herbaty

Herbata jest jednym z najczęściej wybieranych ciepłych napojów przez ludzi żyjących nie tylko w Polsce, ale ogólnie na całym świecie. Choć większość z nich pije herbatę tylko dla smaku lub po to, by się pobudzić, to są też tacy, którzy doceniają w niej przede wszystkim właściwości uspokajające.

Czy herbata relaksuje i wycisza?

To, jak będzie oddziaływać na nas herbata zależy przede wszystkim od jej rodzaju oraz sposobu zaparzania. Np. herbata zielona może zarówno silnie pobudzać do działania, jak i dobrze relaksować. Od tego, jaki efekt chcemy otrzymać powinniśmy uzależnić to, jak taki napar przygotujemy.

W jaki sposób przygotować zieloną herbatę na relaks, a jak na pobudzenie?

Jeśli zależy nam na uzyskaniu pobudzającego naparu, którego właściwości będą podobne, a nawet lepsze od kawy, to warto przygotować napar z zielonych liści w poniższy sposób.

Po odmierzeniu porcji świeżego suszu (tj. takiego, który wcześniej nie był zaparzany), należy zalać go gorącą wodą i odczekać około 2-3 minut. Po tym czasie uzyskamy napój o właściwościach dodających energii.

Zupełnie inny efekt osiągniemy, jeśli ten sam napar zdecydujemy się zaparzyć ponownie i będziemy go parzyć przez przynajmniej 8 minut. Wtedy powstanie nam herbata o dobrych właściwościach relaksujących.

Innym rodzajem herbaty uspokajającej jest herbata z melisy, rumianku czy mięty. Można ją dostać w aptece, dobrych sklepach zielarskich czy sklepach z kawą i herbatą. W tych ostatnich, często jest dostępna w różnych formach, np. z dodatkiem owoców, lawendy, róży czy innych interesujących dodatków, które podnoszą jej wyjątkowy smak.

Wszystkich smakoszy tego naturalnego naparu zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. „Herbata Loyd – Recepta na Spokojny i Dobry Sen”. Zaparz sobie kubek ciepłej herbaty, usiądź wygodnie w fotelu i przeczytaj ten krótki tekst o właściwościach herbaty marki Loyd.

Więcej informacji na temat różnego rodzaju herbat oraz wiele artykułów poradnikowych znajdziesz na stronie herbata.info.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)