5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

Partner powodem otyłości kobiety?

Submitted by on 16/01/2010 – 09:00Komentarze (0)

tycie-zwiazkiTyjemy od jedzenia, nie zaś od tego czy jesteśmy samotne czy w związkach. Jednak bycie w związku i mieszkanie z partnerem sprzyjać może tyciu – kobiety, które mieszkają ze swoim partnerem tyją szybciej i więcej niż ich koleżanki, które żyją samotnie. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja wtedy, kiedy pojawi się dziecko.

Naukowcy przeprowadzili analizę statystyczną na grupie ponad 6 tys. kobiet z Australii. W momencie przystępowania do badania kobiety miały po 18-23 lat. Ich wagę skontrolowano po dekadzie. Przez 10 lat, kobiety które były w związku i urodziły dziecko, przytyły średnio 9 kg, te które nie urodziły, ale mieszkały z partnerem – 7 kg. Te zaś, które były samotne – 5 kg. Niestety nie udało się zbadać czy i ile przytyły kobiety z dzieckiem, ale bez partnera, było ich bowiem zbyt mało, by zachować istotność statystyczną.

To czy kobieta urodziła jedno czy więcej dzieci, na proces tycia nie miało wpływu. A przybieranie na wadze rozpoczynało się zaraz po ślubie (lub wspólnym zamieszkaniu).

Co wpływa na tycie – partner? Niezupełnie. Winne są nasze nawyki żywieniowe. W przypadku kobiet z partnerami, zaczynają one przygotowywać regularne posiłki i siłą rzeczy jedzą więcej i regularnie (ta regularność mogłaby być korzystna, ale nie w sytuacji zwiększania porcji jedzenia). Po urodzeniu dziecka kobiety częściej zaczynają jeść żywność przetworzoną – co wynika z braku czasu na przygotowania tradycyjnych posiłków i w efekcie wspomaga tycie. Na przyrost masy wpływa też zwiększona nieregularność snu – dość powszechna przy małym dziecku.

Kobiety samotne tyją mniej, bo nadal potrzebują podobać się potencjalnym partnerom i siłą rzeczy bardziej o siebie dbają! Przy okazji badań okazało się również, że obecne pokolenie 30 latek tyje szybciej niż pokolenie ich matek.

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=szablon.depesza&dep=369359&data=&lang=PL&_CheckSum=-2112101840

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)