5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Pierwsza randka – jak dobrze wypaść?

Submitted by on 12/02/2020 – 10:53Komentarze (0)

randka

Co wpływa na sukces pierwszej randki? Oczywiście pierwsze wrażenie. To najważniejsze spotkanie, od którego zależy przyszłość danej znajomości. O tym, jak należy się zachować, gdzie pójść i jakich uczuć nie zdradzać na samym początku, opowiemy w poniższym artykule.

Pamiętaj, że skoro dochodzi do pierwszego spotkania, to już jest ogromny sukces. To oznacza, że druga strona jest Tobą zainteresowana. Jednak nie możesz spoczywać na laurach, bo to dopiero początek rozgrywek. To, jak gra w szachy i jeden nieprawidłowy ruch może przekreślić szansę na wygraną. Rozumiemy, że pierwsza randka to spore przeżycie, aby się przygotować, czytaj porady na polowki.pl, które pomogą ci przezwyciężyć tremę. Właśnie nerwy i stres często powodują różnego rodzaju wpadki, ale najważniejsze to umieć wybrnąć z każdej sytuacji. Zatem, od czego zależy sukces pierwszej randki?

Wyluzuj się

Aby nie pójść na pierwszą randkę pospinanym z nerwów, wygospodaruj trochę czasu dla siebie i zrelaksuj się. Zrób to, co wiesz, że zawsze działa na ciebie kojąco, np. weź gorącą kąpiel, idź na spacer, posłuchaj ulubionej muzyki czy obejrzyj ciekawy film. Postaraj się maksymalnie wyluzować i oddalić myśli od pierwszego spotkania ze swoją sympatią, ponieważ im bardziej się o tym myśli, tym bardziej człowiek się stresuje. Wprowadź się w dobry nastrój i idź na spotkanie pozbawiony wszelkich zmartwień i stresów.

Zachowanie i postawa

To najważniejsze na pierwszym spotkaniu. To, co zawsze najbardziej rzuca się w oczy, to komunikacja niewerbalna, czyli mimika i gesty, które przeważnie wykonujemy nieświadomie. Kobiety lubią czuć płynącą od mężczyzny pewność siebie, ale taką, która graniczy z indywidualnością. Skomplikowane? Wcale nie. Chodzi po prostu o to, aby nie zachowywać się zbyt pewnie, ponieważ to sprawia wrażenie człowieka zadufanego w sobie i przekonanego o swojej wielkości.

Umiejętne panowanie nad zachowaniem niewerbalnym zwiększa szansę na sukces, czyli nie pocą i nie trzęsą się ręce, wyraz twarzy mamy spokojny i opanowany, chód jest pewny i płynny. Jeżeli uda ci się kontrolować część niewerbalną, wówczas pozostaje skupić się na części werbalnej, czyli tematach do rozmowy.

Należy wybierać najmniej wymagające tematy. Pierwsza randka polega na lepszym poznaniu się, dlatego zdecydowanie odradza się tematy dotyczące życia prywatnego i zawodowego. Macie mówić o sobie, o swoich pasjach, zainteresowaniach itp. Bardzo ważne jest uważne słuchanie partnera, odpowiadanie i zadawanie pytań, aby móc poznać bliżej jego poglądy i stosunek do świata. Wtedy łatwej ocenić, czy do siebie pasujecie, czy raczej nie.

Miejsce na pierwszą randkę

Na pierwsze spotkanie należy wybrać takie miejsce, w którym można usiąść i spokojnie porozmawiać. Dlatego takie miejsca jak restauracja, park czy kawiarnia są najodpowiedniejsze. Dyskoteka i kluby odpadają, ponieważ przez głośną muzykę i tłum ludzi nie da się rozmawiać. Na potańcówkę możecie iść innym razem, gdy wasza znajomość wkroczy już w kolejny etap rozwoju. Miejsce na spotkanie powinno być miłe, schludne i eleganckie, abyście się dobrze w nim czuli.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)