5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Podrywasz? Zadbaj o odpowiednią muzykę!

Submitted by on 22/06/2010 – 21:34Komentarze (0)

Kobiety chętniej dadzą swój numer telefonu obcemu mężczyźnie, jeśli wcześniej wysłuchały romantycznej melodii. Takie rewelacje przynoszą nowe badania francuskich psychologów. To co ważne dla nas, kobiet, to aby się na to „nie złapać”. Dla mężczyzn zaś – aby dobrze wybierać muzyczne tło.

Eksperyment, który przeprowadzono, wyglądał następująco: najpierw kobiety spędzały pięć minut w poczekalni (myśląc, że oczekują na badania konsumenckie ciasteczek). Połowie kobiet w czasie oczekiwania puszczono romantyczną balladę Je L’aime a Mourir w wykonaniu Francis Cabrel. Druga połowa, słuchała L’heure du The Vincent Delerma, która to piosenka uważana jest za emocjonalnie neutralną. Następnie, kobiety były przepytywane przez tego samego mężczyznę (20 latka). Na koniec litanii pytań o ciasteczka, mężczyzna wygłaszał następująca regułkę „Jak wiesz, mam na imię Antoine. Uważam, ze jesteś bardzo atrakcyjna i zastanawiam się, czy dasz mi swój numer telefonu, abym mógł zadzwonić do ciebie później. Umówilibyśmy się na przyszły tydzień gdzieś na drinka”.

Różnica w ilości numerów telefonów jakie udało mu się zgromadzić w zależności od słuchanej przed rozmową melodii była ogromna! Spośród kobiet, które słuchały neutralnej muzyki, swój numer telefonu dało badaczowi niecałe 28% kobiet. W grupie która słuchała romantycznej ballady, numer dała co druga (52%)!

Jak uważają badacze, słuchanie romantycznej piosenki, wprowadziło kobiety w romantyczny nastrój, w którym były bardziej skłonne do „romantycznej przygody”. Taką zależność powinni wykorzystywać mężczyźni, którzy maja problemy z podrywaniem i z zaproszeniem kobiety na randkę – wystarczy wspomóc się odpowiednią muzyką!

Muzyka działa na szczęście też na mężczyzn – inne badania wykazały, że jeśli w kwiaciarni rozlegają się romantyczne tony, mężczyźni kupują większe bukiety!

Popularity: 1% [?]

Źródło tekstu: www.telegraph.co.uk/science/science-news/7841638/Women-more-likely-to-give-men-numbers-if-they-have-been-listening-to-love-songs.html

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)