5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Pokaż mi swoje pieprzyki, a powiem Ci co Cię czeka

Submitted by on 15/01/2010 – 09:002 komentarze

pieprzykiPodejmowanie decyzji samodzielnie, a w efekcie branie za swoje życie odpowiedzialności, przerasta wiele osób. Dlatego nierzadko poszukują oni zewnętrznych źródeł wiedzy, które miałby pokazać im „drogę” – stąd wycieczki do wróżek, czytanie horoskopów, stawianie tarota i zasięganie porad astrologa. Wiara w to, że nasz los jest „gdzieś” zapisany odbarcza nas od konieczności myślenia o tym, że podjęliśmy błędną decyzję – tak naprawdę pozwala w ogóle nie podejmować decyzji, bo „co ma być to będzie”. Gdzie zaś nasz los może być zapisany? Coraz więcej osób w Chinach wierzy, że w …pieprzykach.

Psychologia – w swoim psychoterapeutycznym nurcie – stara się pokazać człowiekowi szerokie możliwości jakie ma w swoim życiu i wyjaśnić mu mechanizmy jego zachowania tak, by mógł lepiej i pełniej przeżywać swoje życie. Zamiast jednak czytać i zastanawiać się nad sobą, można pójść do specjalisty od pieprzyków, który powie Ci co w Twoim życiu jest super, a co może nie do końca jest O.K.

No dobrze, dość szyderstw – o co chodzi z pieprzykami? Otóż specjaliści od pieprzyków wierzą, że zarówno umiejscowienie pieprzyków na ciele, jak i ich kolorystyka mówią o naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Są na ciele miejsca, w których pieprzyki przynosić mają szczęście (np. pieprz na tyłku oznacza pieniądze, żywotność, entuzjazm i częste kontakty z ludźmi – na diagramie zaznaczone na czerwono) . Są też takie, w których posiadanie pieprzyka to zwiastun życiowego pecha (na diagramie na czarno). Bardzo czerwone oraz czarne pieprzyki źle wróżą. Te kolorowe można interpretować pozytywnie.

Pieprzyki na czole mają symbolizować problemy w rodzinie (różnego rodzaju, w zależności od tego, gdzie pieprzyk się znajduje), pieprzyki wokół nosa mogą oznaczać problemy z seksem (również rozumiane jako problemy z poczęciem dziecka). Pieprzyk pomiędzy ustami a nosem oznaczać ma małe prawdopodobieństwo na posiadanie dzieci lub wnuków. Najlepiej zaś mieć pieprzyk na uchu lub brwi – oznaczać on ma bogactwo i pomyślność. Niestety specjalista nie precyzuje terminu uzyskania tych pieprzykowych bonusów, choć pocieszam się tym, że po długich poszukiwaniach znalazłam jeden pieprzyk na uchu… Mapę pieprzyków na twarzy znajdziecie na stronie chinesefortunecalendar.com

Popularity: 6% [?]

Źródło tekstu: www.weirdasianews.com/2010/01/11/chinese-face-readers-observe-moles/

2 komentarze »

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)