5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

Powrót do pracy, a utrzymanie laktacji

Submitted by on 18/05/2013 – 17:09Komentarze (1)

Karmienie piersią jest niezwykłym doznaniem dla każdej kobiety, stanowiąc jednocześnie niezastąpiony system wymiany emocji, bliskości i uczuć. Mleko matki jest lekkostrawne, wysokowartościowe i nie wymaga podgrzewania, dlatego jest najbardziej komfortową metodą karmienia. Naturalne karmienie wpływa również pozytywnie na organizm kobiety, chroniąc go przed nowotworami piersi, jajników i osteoporozą.
Nie ma się, co dziwić, że większość matek chce karmić swoje pociechy jak najdłużej. Niestety rzeczywistość nie zawsze pozwala na realizację wcześniej ustalonych zamierzeń. Okazuje się, że ze względu na niekorzystną sytuację materialną, kobiety zmuszone są do powrotu do pracy zaraz po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Rzadko, która decyduje się na urlop wychowawczy. Podjęcie pracy jest niestety bardzo przykrym doświadczeniem zarówno dla matki, jak i dziecka. Niewyjaśniona pozostaje również kwestia karmienia. Pomimo że na zasadzie obowiązujących ustaw każda kobieta ma prawo do przerw na karmienie, nie zawsze udaje się wcześniej wrócić do domu.

Jak przechowywać odciągnięty pokarm?

W podobnych okolicznościach należy rozważyć kwestię wcześniejszego odstawienia od piersi lub zdecydować się na utrzymanie laktacji. Oczywiście najbardziej korzystnym rozwiązaniem będzie regularne odciąganie pokarmu za pomocą laktatora i przechowywanie go w odpowiednich warunkach. Do magazynowania mleka niezbędne okazują się sterylne pojemniczki lub woreczki oznaczone dokładną datą ściągnięcia. Mleko powinno być dozowane w porcjach precyzyjnie dopasowanych do potrzeb dziecka. Czas przechowywania pokarmu w temperaturze pokojowej nie może przekraczać doby. W zamrażalniku lodówki mleko może stać około 2 tygodni, w osobnej zamrażalce nawet do 10 miesięcy.
Nie należy jednak zapominać, że do odciągania pokarmu konieczna będzie inwestycja w praktyczny i niezawodny laktator.

Czym kierować się przy wyborze laktatora?

W sklepach z artykułami dla dzieci, aptekach i aukcjach internetowych znaleźć można szeroką gamę produktów odciągających mleko. Najbardziej popularne są laktatory ręczne, dostępne w atrakcyjnych cenach. Zarówno tłokowe, gruszkowe, jak również z pompką gwarantują dyskrecję podczas ściągania mleka. Mogą niestety przysporzyć nie lada problemów, gdyż nie są wcale łatwe w obsłudze. Alternatywą dla prostej budowy odciągacza jest laktator elektryczny idealny dla aktywnych matek. Nowoczesne modele z obniżonym poziomem hałasu gwarantują komfort i dyskrecję podczas użytkowania. Możliwość regulacji siły i szybkości ssania znacznie skraca rytuał odciągania, dzięki czemu kobieta zyska dodatkowy czas dla siebie i dziecka. Niektóre warianty delikatnie masują piersi, stymulując naturalny odruch dziecka podczas ssania, przez co proces laktacji zostaje utrzymany, a nawet staje się bardziej efektywny. Różnice pomiędzy dwoma typami laktatorów są naprawdę ogromne i nie chodzi tu tylko o ceny, ale również o bezpieczeństwo, funkcjonalność i optymalne pobudzenie do pracy gruczołów mlecznych.

Ostateczna decyzja powinna zależeć od indywidualnych potrzeb i oczekiwań danej kobiety i faktu, jak długa zamierza korzystać z odciągacza.
Okazuje się, że szybszy powrót do pracy nie musi wcale oznaczać końca świata. Wystarczy zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt, by móc jak zawsze cieszyć się urokami macierzyństwa.

Popularity: 1% [?]

Komentarze (1) »

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)