5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Problemy

Rozwódki wyglądają starzej

Submitted by on 10/02/2009 – 13:152 komentarze

Emma Brady o której pisaliśmy ostatnio, prawdopodobnie szybciej się postarzeje niż miałoby to miejsce w przypadku, gdyby za niedojrzałego emocjonalnie Neila w ogóle nie wychodziła za mąż. Tak przynajmniej mówią najnowsze badania w ramach których próbowano określić czynniki wpływające na przyspieszenie procesu starzenia się.

W badaniu wzięło udział 186 par bliźniąt jednojajowych. Porównano ich jakość i tryb życia a dodatkowo, niezależne osoby oceniały przypuszczalny wiek badanych na podstawie zdjęcia.
Te kobiety, które były po rozwodzie oceniane były jako starsze niż ich siostry które trwały w małżeństwie lub było osobami samotnymi bądź wdowami. Różnica nie była duża – 2-3 lata, niemniej jednak, podczas badań widać było wyraźnie, że rozwódki oceniane są jako starsze.

Poza stanem cywilnym, innymi czynnikami które sprawiały że jedna z sióstr wyglądała starzej było: nadmierne opalanie, palenie papierosów i zażywanie antydepresantów.
W świetle tych badań, jak i wiedzy o innych czynnikach przyspieszających proces starzenia się trzeba wyciągnąć wniosek, że rozwód – niezależnie od tego z czyjej winy ustalany – musi być dla kobiet niezwykle emocjonalnie kosztowny. Sam rozwód jako taki nie ma przecież raczej wpływu na proces starzenia, chodzić więc musi o stres z nim związany i ewentualne stosowanie antydepresantów.

Innymi słowy – jeśli chcecie zachować młodość drogie Panie, to traktujcie rozwód jako szanse na nowe życie a nie życiową porażkę. Ewentualnie wykupcie ex mężowi miejsce na wirtualnym cmentarzu i udawajcie wdowy.

Popularity: 1% [?]

Źródło tekstu: www.livescience.com

2 komentarze »

  • koma pisze:

    Bzdura! Byłam smutnym, zahukanym szkieletorem; nie jadłam, nie spałam, zamartwiałam się, płakałam, paliłam, łykałam proszki uspokajające, czułam się nikim.
    Dopiero po rozwodzie wypiękniałam, odrosły mi przetrącone skrzydła, wyglądam kobieco, jestem pewna siebie, zadbana, radosna, realizuję się etc. Jestem szczęśliwa. Dobiegam 40-stki, a wyglądam jak siksa. Wszyscy to mówią.

  • kasiek pisze:

    Popieram zdanie poprzedniczki. Jestem kosmetologiem, a najczęstszymi bywalczyniami mojego gabinetu są… rozwódki!
    Po rozwodzie kobiety zaczynają szalenie dbać o siebie, kupują nowe ubrania, zaczynają ćwiczyć, chodzić na kursy tańca, dbać o siebie, zmieniają fryzurę i nie żałują na kosmetyki. Chcą być znów atrakcyjne, nie tylko dla potencjalnego nowego partnera, ale też po to by utrzeć nosa byłemu mężowi. Motywacja jest duża i często kobiety po rozwodzie pięknieją nie do poznania i wydają na siebie więcej niż kiedykolwiek.

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)