5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Seks za jedzenie. Jak blisko nam do szympansów!

Submitted by on 9/04/2009 – 12:502 komentarze

szympans-i-emocjeSzympansice chętniej kopulują z tymi szympansami którzy dzielą się z nimi jedzeniem. Nie jest to szczególnie odkrywcze, ale kiedy weźmiemy pod uwagę ostatnie badania nad szympansami i sposobami wymiany seksu na mięso przeprowadzone w Instytucie Max’a Plancka okaże się, że zachowania kobiet we współczesnym świecie mają wiele podobieństw do  zachowania szympansów. Innymi słowy, ewolucja i biologia  nadal nie powiedziała ostatniego słowa.

W tym kontekście rzucenie do kobiety słów „Ty małpo!” nabiera innego wydźwięku.

Otóż wymiana mięsa na stosunki była obserwowana u naczelnych od dawna, ale dopiero teraz udało się odkryć pełny mechanizm tej wymiany. Otóż nie jest to prosta zależność na zasadzie „bodziec – reakcja” czyli – „mięcho – seks”. Szympansica, aby pozwalać partnerowi na igraszki musi otrzymywać mięso regularnie przez dłuższy okres czasu. Mało tego – przerwa w dostawach obniża prawdopodobieństwo sukcesu w staraniach o partnerkę u samca.

Jak okazało się podczas badań, mięso nie musi być przez samca upolowane – partnerki nie obchodzi de facto fakt czy partner wykazał się heroizmem i szympansowatością podczas polowania, ale o to że została nakarmiona. Przenosząc wynika badań nad szympansami na ludzi można pokusić się o stwierdzenie, że dla kobiet ważne jest nie to czy jej partner jest silny i na tyle przedsiębiorczy by zarobić na chleb – on ma go po prostu przynieść.

Popularity: 2% [?]

2 komentarze »

  • myślę , ze ludzi od małp nie rożni zbyt wiele. Wystarczy popatrzeć na te ZOO z platformy obywatelskiej , czy z PIS-u . Przepraszam , małpy nikomu nie zrobiły nigdy w życiu krzywdy … a ludzie tak 🙂
    Zwierze nie zabija , gdy nie musi , a człowiek ?
    Ostatni mój artykuł jest fajny , bo się odnosi troche do „szlachty” z wiejskiej i pustych ludzi:
    http://top1-1.com/wesele-lubelskie/

  • Dla Ciebie pisze:

    to podobnie jak w naszym życiu. Samice dają się zabawić samca za jedzenie, rozrywkę a czasami za pieniądze. Nie ma kasy nie ma zabawy.

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)