5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Różności

Sposoby, dzięki którym pozbędziesz się rozszerzonych naczynek

Submitted by on 13/03/2016 – 21:04Komentarze (0)

naczynka

Rozszerzone i popękane naczynka to powszechny problem dotykający przede wszystkim okolic twarzy: nosa, policzków i czoła, a także szyi, dekoltu oraz nóg. Czerwone pajączki bywają powodem do skrępowania i kompleksów, dlatego, często bezskutecznie, staramy się je ukryć pod warstwą makijażu. Rozszerzone naczynka krwionośne to jednak nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia. Nieleczone, przyczyniają się do powstawania poważniejszych problemów, jak trądzik różowaty. Przedstawiamy najpopularniejsze metody walki z popękanymi naczynkami.

Co sprzyja rozszerzonym naczynkom?

Dermatolodzy z kliniki SkinClinic wyjaśniają, że rumieńce i popękane naczynka często towarzyszą osobom o cienkiej, wrażliwej i suchej cerze. W przypadku tego rodzaju skóry, naczynia krwionośne umieszczone są blisko jej powierzchni, przez co stają się widoczne. Rozszerzone naczynka to zatem w dużej mierze problem dziedziczny. Cechują się one kruchością oraz słabszą elastycznością, a w konsekwencji – podatnością na pękanie. Na poszerzanie naczynek i pojawienie się czerwonych pajączków na twarzy wpływ mają również inne czynniki, takie jak:

  • działanie estrogenu
  • częste korzystanie z solarium lub opalanie
  • warunki atmosferyczne (wiatr, wahania temperatur, duża wilgotność powietrza)
  • nadciśnienie tętnicze

Sposoby na popękane naczynka

Kosmetologia, medycyna estetyczna, a nawet dietetyka to dziedziny, które podsuwają nam metody zapobiegania pękającym naczynkom oraz różne sposoby ich niwelowania. Zdrowy tryb życia jest podstawą w profilaktyce rozszerzonych naczynek. Zakłada on spożywanie właściwej ilości witaminy C, która pełni ważną rolę w procesie tworzenia kolagenu, odpowiedzialnego za wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych. Na kondycję naszej skóry oraz jej ukrwienie niebagatelny wpływ ma także aktywność ruchowa.

Nie mniej ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej przy pomocy kremów przeznaczonych do skóry z problemami naczyniowymi. Takie preparaty zawierają zwykle witaminę K, B2, PP i C oraz inne substancje, które chronią naczynka przed utratą elastyczności i pękaniem.

O pielęgnację cery naczynkowej warto zadbać szczególnie latem i zimą. Podczas słonecznych dni, twarz należy zabezpieczyć przed działaniem promieniowania UV poprzez stosowanie kremów z filtrami UVB i UVA. Zimą zaś, postawmy na kremy nawilżające, chroniące przed wiatrem i ujemnymi temperaturami.

Zabiegi usuwające rozszerzone naczynka

Dieta i pielęgnacja cery, choć ważne, nie zlikwidują popękanych naczynek. W przypadku widocznych pajączków, warto skorzystać z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Oto najpopularniejsze i najskuteczniejsze z nich:

  • Elektrokoagulacja – zabieg ten, jak wskazuje jego nazwa, opiera się na zastosowaniu prądu o wysokiej częstotliwości. Rozszerzone naczynko, po dotknięciu elektrodą, ulega zamknięciu. W ten sposób możemy zlikwidować pęknięte naczynka na twarzy, szyi i dekolcie.
  • Skleroterapia – polega na iniekcji preparatu powodującego zarastanie światła naczynia krwionośnego. To popularna metoda usuwania zmian naczyniowych w obrębie nóg.
  • Fizykoterapia – opiera się na technikach zwężających naczynia krwionośne i zapobiegających ich poszerzaniu. Wśród zabiegów fizykoterapeutycznych wyróżnić możemy m. in. jonofrezę, galwanizację, drenaż limfatyczny czy naświetlanie lampą Solux.
  • Laseroterapia – światło lasera jest pochłaniane przez hemoglobinę – barwnik zawarty w czerwonych krwinkach. Pod wpływem ciepła, krew ulega koagulacji, w efekcie czego naczynie włosowate zamyka się. Do laserowego zamykania naczynek chętnie wykorzystywany jest Laser Harmony XL, słynący ze swojej skuteczności i nieinwazyjności.

O innowacyjnych metodach likwidacji rozszerzonych naczynek przeczytasz na stronie www.skinclinic.pl.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)