5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Uczucia

Szczęśliwe krowy oglądają Alpy w TV

Submitted by on 25/03/2010 – 08:00Komentarze (0)

Nie tylko ludzie kiedy są szczęśliwi stają się bardziej efektywni w pracy. Szczęśliwe krowy dają więcej mleka. Jak jednak zapewnić krowie na farmie szczęście? Może umieszczając jej w oborze telewizor?

Pomysł rosyjskiego hodowcy, który polega na umieszczeniu na farmie telewizorów, na których emitowane są programy o pokrytych soczystą trawą alpejskich łąkach, nie jest pierwszym pomysłem na zwiększenie zadowolenia wśród bydła. Wcześniej pisałam już o tym, jak na ilość dawanego przez krowę mleka wpływa nadanie jej imienia. Jak się jednak okazuje, krowy są bardziej szczęśliwe jeśli są Mućką a nie krową no-name, w pogardzie zaś mają telewizję.

Eksperyment rosyjskiego farmera, choć sporo go kosztował, nie przyniósł jeszcze spodziewanego efektu. Krowy ignorują telewizory i więcej mleka dawać nie chcą. Farmer zamierza eksperymentować z programami, mając nadzieję że inne obrazy bardziej zainteresują krowy i wprawią je w nieco bardziej pogodny (mlekodajny) nastrój. Tylko czekać, jak na podobny pomysł na eksperyment wpadną spece od zwiększania produktywności pracowników – może w naszych biurach też pojawią się ekrany LCD prezentujące nam atrakcyjne widoki i pełne słońca plaże, które będą miały na celu przyspieszyć nasze działanie?

Swoja drogą, moglibyśmy się od Muciek uczyć i wyrzucić telewizory – mamy ku temu przynajmniej 10 powodów.

Popularity: 1% [?]

Źródło tekstu: www.odditycentral.com/pics/russian-cows-get-to-watch-tv.html

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)