5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Twórczość

Terapeutyczne dzwonki do komórki

Submitted by on 4/04/2010 – 09:00Komentarze (0)

Muzyka wpływa na nasz stan emocjonalny, pozwala redukować stres, relaksować, odprężać. Muzykoterapia wykorzystywana jest też w leczeniu wielu trudności i zaburzeń natury emocjonalno – psychologicznej. Czy zatem można byłoby jako muzykoterapię wykorzystać dzwonki do komórki?

Za zbadanie możliwości wykorzystania dzwonków do komórki jako narzędzi do muzykoterapii, zabrał się Japończyk Matsumi Suzuki, kierownik  Japan Ringing Tone Laboratory. Dzwonki, które wyprodukowało laboratorium (w liczbie 27) mają za zadanie:

Dzwonki można pobrać ze strony jednego z operatorów, a jak zapewnia producent, dzwonki działają poprzez emisję fal radiowych o określonej częstotliwości, które maja oddziaływać na nasz organizm w wybrany sposób – czyli np. poprawiać koncentrację, czy sprowadzać zasłużony sen.

Jak na razie, nad stworzonymi dzwonkami nie przeprowadzono zbyt wielu badań, a już na pewno nie były to badania prowadzone klinicznie. Firma uważa jednak, że dzwonki działają zgodnie z przeznaczeniem, o czym świadczyć ma ilość pobrań dzwonków przez użytkowników. Cóż, pozwolę sobie być sceptyczna wobec takiej metodologii…

Pomysł Japan Ringing Tone Laboratory, to nie pierwszy dziwaczny pomysł wykorzystujący nowoczesne medium. W 2004 roku – również w Japonii, skonstruowano dzwonek tylko dla kobiet, który miał pobudzać wzrost piersi. Zakładam, że dzwonek nie działa zgodnie z planem, bo do chirurgów plastycznych nadal ustawiają się kolejki.

Dzwonki na porost piersi to dość kuriozalny pomysł, choć gdyby komuś udało się taki stworzyć, szybko stałby się multimilionerem. Dzwonki do redukcji napięcia, czy leczenia bezsenności brzmią równie futurystycznie, choć kto wie – przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu nasze komórki miały monochromatyczne wyświetlacze i dzwonki midi.

Chcielibyście dzwonek na bezsenność lub poprawę humoru? A może dzwonek na kaca?

Popularity: 1% [?]

Źródło tekstu: www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/japan/7445438/Japanese-download-therapeutic-ringtones-to-cure-all-ills.html

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)