5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Twórczość

Twórczość na sedesie, czyli papier toaletowy i poezja

Submitted by on 1/06/2009 – 09:00Komentarze (0)

papier-toaletowyZamiast czytać tradycyjne książki, możemy zdecydować się na audiobook’a, e-book’a czy wreszcie porzucić czytanie na rzecz telewizji. Zamiast pisać listy, możemy wysłać maila, zamiast drukować raporty, możemy zachować je w formie elektronicznej. Jest w zasadzie tylko jeden rodzaj papieru z którego nie jesteśmy w stanie zrezygnować mimo zaawansowanej technologii! Papier toaletowy! Jeśli więc jesteś młodym literatem lub poetą, jaka byłaby najpewniejsza droga do tego aby Twoje dzieło znalazło swoje papierowe wydanie? Może właśnie na papierze toaletowym! Dzięki temu można dotrzeć do tylu czytelników!

Na tak niezwykły pomysł wpadła w Japonii (a gdzieżby indziej?) firma produkująca papier toaletowy (Hayashi Paper Corporation). Poprosiła znanego japońskiego pisarza horrorów – Koji Suzuki (znanego między innymi z Dark Water) o napisanie krótkiej noweli, którą dałoby się przeczytać w kilka minut, a która związana byłaby tematycznie z toaletą. Koji Suzuki podjął wyzwanie i napisał nowelkę „Drop” składającą się z 9 rozdzialików, która wydrukowana została na …papierze toaletowym. Toaletowa twórczość? Kiedy firmuje ją znane nazwisko, trudno powiedzieć, że to g…no.

Papier toaletowy z opowieściami przypadł zapracowanym Japończykom do gustu – w końcu wszystkie dowody na to, że marnowałeś czas służbowy przebywając zbyt długo w toalecie aby poczytać, znikną wraz z naciśnięciem spłuczki.

Firma podobno przymierza się do dalszych edycji papieru z tekstem. Może nawet powstanie powieść? Wydaje się jednak, że lepszym pomysłem niż powieść byłoby drukowanie krótkich wierszy. Przy powieści istnieje bowiem ryzyko, że zaczytani, rozwiniemy cały papier, albo też, że rozwolnienie członka rodziny, doprowadzi do tego, że umknie nam ważny wątek powieści. Przy poezji – ryzyko tego, że ucieknie nam ważny fragment jest mniejsze. Tylko czy jesteśmy gotowi na to, aby podcierać sobie tyłek jednym z naszych wieszczów?

Popularity: 2% [?]

Źródło tekstu: www.weirdasianews.com/2009/05/28/japanese-toilet-paper-creepy/

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)