5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Twórczość

Twórczość nowoczesna, czyli SMSy i proces żałoby

Submitted by on 17/04/2009 – 09:00Komentarze (0)

sms-i-tworczoscEmocje są z twórczością nierozerwalnie związane. Zarówno te radosne i przyjemne, jak i mroczne, smutne i bolesne. Twórczość pozwala też na radzenie sobie w sytuacjach bolesnych – takich jak żałoba. Mieliśmy tego przykład w XVI wieku, kiedy Kochanowski pisał Treny, mamy i teraz, kiedy z wysyłanych w żałobie do zmarłego męża SMSów tworzy się powieść.

SMS’y przerobione na książkę? Dokładnie tak – Toshiko Fukuda, 65 letnia Japonka postanowiła opublikować SMSy które przez rok po śmierci męża wysyłała na jego komórkę w każdej trudnej dla siebie chwili.

Toshiko Fukuda zawsze dbała o to aby telefon męża był naładowany i sprawny. Dźwięk alarmu wibracyjnego który uruchamiał się po otrzymaniu SMS uspokajał ją a taka pseudo rozmowa z mężem pozwalała pogodzić się z jego odejściem. Kiedy zabrakło miejsca w skrzynce pocztowej, Toshiko Fukuda zaczęła zapisywać SMSy nie chciała bowiem by zniknęły. W efekcie powstał całkiem spory zbiorek jej krótkich listów do męża. Książka zostanie opublikowana pod tytułem (w tłumaczeniu) „Chciałam być z Tobą dłużej”.

Książka ma nie tylko być ostatnim etapem który pozwoli kobiecie całkowicie pogodzić się ze stratą męża – ma też głębsze przesłanie. Otóż Toshiko Motoo zmarł wskutek pęknięcia międzybłoniaka złośliwego, który prawdopodobnie spowodowany został przez wieloletnią pracę Motoo przy azbeście. Teraz jego żona, chce swoją książką zwrócić uwagę na problem pracy w zagrażających życiu warunkach.

Popularity: 1% [?]

Źródło tekstu: http://www.boingboing.net/2009/04/14/woman-publishes-book.html

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)