5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Psychologia

Ujarzmij zespół napięcia przedmiesiączkowego

Submitted by on 9/10/2013 – 11:09Komentarze (0)

PMS to zmora większości miesiączkujących kobiet, która sprawia, że nad rozsądkiem górę bierze głównie nerwowość, a nierzadko i niepokój. Potrafi to z pewnością uprzykrzyć życie. Wszystkie objawy typowe dla PMS, choć świadczą o zbliżającym się okresie, to jednak nie są zbyt miłe dla osoby, która cierpi na ten syndrom oraz z pewnością i dla jej bliskiego otoczenia. Jak zatem radzić sobie z PMS i nie zwariować?

Akceptacja to podstawa

Łatwiej będzie nam znieść nieprzyjemny PMS, gdy pogodzimy się z nim. Istotne i pomocne jest bardzo samo zauważenie problemu i przyznanie się przed samą sobą, że towarzyszący nam niepokój i związana z tym nerwowość nie będą trwać przecież w nieskończoność. Zawsze można pocieszać się myślą, że PMS jest wyraźnym sygnałem, który pomoże nam nastawić się psychicznie na nadchodzącą miesiączkę. Warto pomóc sobie i uprzyjemnić ten czas, kiedy dopada nas zespół napięcia przedmiesiączkowego. Pomocne mogą okazać się wszelkie techniki relaksacyjne połączone ze słuchaniem spokojnej muzyki lub po prostu zajęcie się swoim hobby, które pozwoli nam choć chwilowo zapomnieć o PMS. Natomiast na dolegliwości ze strony układu nerwowego takie jak nadmierna nerwowość i niepokój najlepiej sprawdzi się gorzka czekolada lub gorące kakao, które nie tylko poprawią nam nastrój, ale ze względu na dużą zawartość magnezu fenomenalnie ukoją „stargane” nerwy. Jednak gdy te objawy są bardzo nasilone, warto pomyśleć o przyjmowaniu specjalnych preparatów zawierających ten bardzo cenny dla naszego organizmu biopierwiastek. Ponadto nieoceniona będzie z pewnością wyrozumiałość bliskich, którzy wybaczą nam „gorsze” dni i postarają się wesprzeć nas w tym trudnym okresie.

PMS czy brak magnezu?

Jednak co zrobić, kiedy nerwowość nadal utrzymuje się, a niepokój nie odchodzi pomimo tego, że już dawno nastąpiła spodziewana miesiączka? Są to przypadłości charakterystyczne dla nieprawidłowej pracy układu nerwowego, które niekoniecznie muszą świadczyć o PMS, lecz o niedoborach magnezu w organizmie. Warto zatem rozważyć tego rodzaju ewentualność. Brak magnezu objawia się zarówno nadpobudliwością lękową i rozdrażnieniem, jak i zaburzeniami w miesiączkowaniu. Dodatkowymi symptomami mogą być kołatanie serca czy zawroty głowy.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)