5/07/2018 – 19:35 | Komentarze (0)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mentoring to brzmiące bardzo nowocześnie słowo określające osobisty rozwój, który wydarza się w przestrzeni partnerskiej relacji pomiędzy uczniem a jego nauczycielem czy mistrzem. Taki sposób kształtowania własnej osoby znany jest jednak …

Czytaj cały artykuł »
Problemy

Bolączki codzienności. Problemy małe i duże, z którymi styka się każdy z nas.

Psychologia

Psychologia codzienności. Praktyka, teoria, wpływ psychologii na nasze życie.

Twórczość

Literatura, poezja, malarstwo, fotografia, kreatywność.

Uczucia

Świat uczuć, emocji, miłości. To one kierują naszym życiem.

Wizualizacje

Artykuły z dodatkiem filmu video bądź muzyki.

Emocje » Wizualizacje

Uwertura na 1000 telefonów

Submitted by on 26/10/2009 – 15:15Komentarze (0)

telefon-muzykaW jaki sposób wykorzystać można zupełnie nietypowo 1000 telefonów komórkowych? Na przykład używając ich jako instrumentów muzycznych. Ten sposób wykorzystał Vodafone (oddział w Nowej Zelandii) dzięki czemu stworzył jedną z najlepiej dopracowanych reklam wirusowych ostatnich miesięcy, z uwerturą Czajkowskiego w roli głównej.

Do nagrania uwertury (Czajkowski „1812″) wykorzystano 1000 komórek i 53 różne dzwonki muzyczne, które zsynchronizowano w jedną całość. Dzwonki można pobrać sobie ze strony vodafone.co.nz. Cała zabawa polegała na nagraniu odpowiednich sygnałów dźwiękowych oraz dopracowaniu do perfekcji czasu wejścia poszczególnych telefonów do gry. Część dźwięków uzyskiwano dzięki sygnałom SMS. Ta część wydaje się nieco naciągana – w końcu wymagałoby to nie tylko perfekcyjnego wyczucia czasu ale również idealnego przesyłu SMSów przez sieć. Sekundowe opóźnienie rujnuje bowiem efekt. Może jednak w Nowej Zelandii Vodafone działa aż tak sprawnie?

Technologia technologią, sam jednak pomysł na to, by połączyć Czajkowskiego z komórkami wydaje się kreatywną bombą. Sama uwertura …cóż, na cały taki koncert pewnie by się niewielu z nas pisało, ale jednego utworu wysłuchać można.

Popularity: 1% [?]

Dodaj komentarz!

Bądź miły. Pisz poprawnie. Nie spamuj :)